Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Körülbelül mennyi az élettarta...

Körülbelül mennyi az élettartama egy USB kulcsnak? Hogyan lehet elérni, hogy tovább lehessen használni?

Figyelt kérdés

2013. nov. 2. 21:34
 1/4 anonim ***** válasza:

körülbelül x az élettartama

ha keveset használod, akkor tovább bírja

2013. nov. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez rengeteg dologtól függ, a márkától a puszta véletlenen át az írási műveletek gyakoriságáig.

Volt nekem olyan, ami fél évig bírta. Most van egy, amit már 3 éve használok, és még semmi baja.

2013. nov. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Csxeba ***** válasza:
100%

A flash memória alapú drive-oknál korlátozott a lehetséges írás/olvasások száma. Pár tipp:

- ne használj naplózó fájlrendszert (NTFS, ext4, ... )

- formázd exFAT-ra vagy ext3-ra (linuxon)

- eszedbe ne jusson operációs rendszert telepíteni rá :D (nekem eszembe jutott...)

- és persze ne használd feleslegesen


Amúgy az is lök rajta, ha csak pl. nagy fájlokat teszel rá, pl filmeket, CD képeket. Ha sok kicsit raksz rá azt nem szereti.


ja, és még valami:

- SOHA NE TÖREDEZETTSÉGMENTESÍTS EGY FLASH ALAPÚ DRIVE-OT!

ez vonatkozik pendrive-ra, SD kártyákra, SSD-kre is.

2013. nov. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ez nagyon hasznos válasz, köszönöm.

Én sajnos NTFS-re formáztam és töredezettség mentesítettem is. Ezt még azzal megfejeltem, hogy portábilis antivírust telepítettem rá amit folyamatosan frissíteni kellett és teleraktam portábilis programokkal amiket nem is igazán használtam de a rendszer folyamatosan frissítette.

Ment a kattintás a zöld pacsira. :)

2013. nov. 3. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!