Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem indul a Windows ha...

Miért nem indul a Windows ha bootoláshoz a BIOS-ban alapértelmezettnek a PEG (Geforce GTS 250) van beállítva? Többi részlet lent.

Figyelt kérdés

Úgy tudom csak elindítani a Windowst ha a BIOS-ban a bootoláshoz az integrált grafikus vezértlőt (IGD-t) állítom alapértelmezettnek. Így a boot közben semmit se látni, a Windows bejelentkező képernyő lesz az első, amit látok.

Ha átrakom PEG-re, akkor pedig a Windows logo közben megáll és újraindul.

Ez már régóta így van, de mostmár ideje lenne megoldani. Az op.rendszer telepítése közben csak az integrált vezérlőre tudtam kötni a monitort, aztán drivereket felraktam a PCI kártyához és újraindításkor átkötöttem a monitort a kártyába. Így az IGD-ről indulva a Windowsban már a PCI kártyát használja.

Hogyan lehetne megoldani, hogy a bootolás is működjön a PCI kártyával?


A memória, VGA, PSU, HDD, CPU működnek. Egyik sem régi.

Az alaplap is működik, hiszen így IGD-vel bekapcsolva a PCI kártya is teljesen hibátlanul működik -> nem lehet baja a PCI-e portnak....


A PSU: FSP Hexa 500W.

Alaplap: MSI H61M-P31-G3

CPU: i3

4GB memória és 1 TB merevlemez...



2013. okt. 29. 16:18
 1/1 anonim ***** válasza:
Biost frissíteni kéne az utolsó update pont erről szól.
2016. dec. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!