Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért kell nagyobb feszültség...

Miért kell nagyobb feszültség az én3570K-mnak a túlhajtáshoz, mint másoknak?

Figyelt kérdés

van akinek 1,17V-on stabilan megy 4,5Ghz-en,nekem meg 1,25V-ra kell állítani hozzá?

az alaplap a hibás?vagy a procim rosszabb?

dehát ugyan az a proci,ugyan az a chipset...z77

akkor most ez hogy van?



2013. okt. 28. 02:08
 1/7 anonim ***** válasza:

talán a gyártó? lehet hogy más alkatrészekkel van megoldva?más feszültség kell neki?

szerintem nem ugyan olyan kondenzátorok/ellenálások és társai lesznek egy asus lapon mint egy asrockon

az is lehet hogy a szorzót megnövelték?miközben te piszkáltad a feszültséget is?

2013. okt. 28. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

asus lapom van és pont egy asrocknál láttam alacsonyabb feszültséggel menni 4,5 Ghz-en

Nos nálam azzal a feszültséggel a win7 logónál befagy a gép,ahhoz hogy stabilan fusson 1,23-1,25-re be kell állítanom+cpu loadline extreme-re van állítva,így 1,264-1,28 körül megy

2013. okt. 28. 02:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem teljesen egyformák a processzorok...pl a steppingen felül még az is számít, hogy maga a chip a gyártás során a szilícium ostya melyik részén helyezkedett el. Általában a középső részen lévő magok jobbak a széleken lévőknél (jobban skálázódnak, ugyanazon a feszültségen magasabb órajelet érhetnek el). Plusz van több gyártósor és gyár is, talán az is számíthat valamelyest. Valószínűleg nem voltál túl szerencsés a prociddal tuning szempontból. Régebben is voltak olyan kiváltságosok, akik előtesztelt procikat vehettek azaz már előre tudták vagy akár maguk kipróbálhatták, hogy melyik példány megy a legjobban. És ahogy fentebb is írták, függ a körítéstől is a végeredmény (pl az alaplap)...
2013. okt. 28. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az alaplapi VRM rengeteget számít. Anno egy Q9300-as proci sokkal jobban ment egy p45-ös lapban, mint egy p35-ben, pedig mindkét chipet tuningra szánták és jók voltak. Lehet, hogy az ASrocknak, amit néztél, jobb a feszültségszabályozója. Lehet, hogy a te procid ekkora fesszel tudja csak a 4.5-et, lehet, hogy a tesztben szereplő hűtés hatékonyabb, mint a tiéd, özön oka lehet.
2013. okt. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az is befolyásolhatja,hogy most én aktívként használom az igpu-t? mert a másik,amiről láttam a tesztképet inaktív igpu-val volt...azért dúrva,hogy ilyen eltérések vannak mindenesetre.
2013. okt. 28. 10:58
 6/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy számít, hiszen így több hőt termel.
2013. okt. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amúgy ez mindig is így volt és lesz is. Nekem anno az E4500-as Core2Duo prcim 2880-at tudod fesz emelés nélkül. Volt, akié a 3100-3200-at is tudta.

Nem mind1, mivel hűtöd, mert a melegedés a tuning ellensége. Minél stabilabb a hűtés, annál tovább lehet menni. Vizes hűtésnél általában kisebb feszültség kell ugyanahhoz az eredményhez.

2013. okt. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!