Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vettem egy 1 TB-s HDD-t....

Vettem egy 1 TB-s HDD-t. Viszont nem látok belőle semmit se ha formázni akarnám. Ha minden igaz valamiféle Linux rendszer volt/van rajta. Miért lehet ez? Hogy tudnám formázni?

Figyelt kérdés

Csak egy 32 GB os partíciót látok rajta a Killdisk cd vel is.


Miért nem látom?

Hogy tudnám formázni?



2013. okt. 18. 09:49
1 2 3
 11/21 Tom Benko ***** válasza:
Gagyi win normális fájlrendszert nem lát. Linuxból nézz rá, látni fogod az egészet.
2013. okt. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Na akkor elárulom a megoldást is.


Kellet mindehhez egy Samsung gyári program /hutil/ arról bootolni és ott visszaállítani az alapértékeket. Utána killdisk-el tisztára törölni az egész lemezt végül egy live gparted lemezről bebootolva lehet elkészíteni a lemez partícióját és formázni.


És kész is.

2013. okt. 20. 17:04
 13/21 Csxeba ***** válasza:
Win 7-en volt olyan bajom, hogy bedugtam mobil vinyót és nem "látta" az op-rendszer. A megoldás az volt, hogy Sajátgép-jobb klikk-Kezelés menüben a lemezkezelésnél "meghajtó betűt" kellett rendelni az adott drive-hoz. Esetleg ez is egy opció lehetett volna :D
2013. okt. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Persze, írtam is a Lemezkezelőt, de hiába. Killdisk, meg anyámtyúkja....

De mindegy, legalább sikerült valahogyan megoldania, ez a lényeg.

2013. okt. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Ne fájdítsátok meg a fejemet....


Hogy nem lehet megérteni, hogy nem nem. Nem látsz linux-os fájlrendszereket windows alól sehogy se. Még ha fejed tetejére állsz akkor sem fogja a Windows fájlkezelő megmutatni. Mert nem.


Mit nem lehet ezen érteni?:)


Kis olvasnivaló a fájlrendszerekről:

[link]


Amúgy meg. Részletsebben:

Nem elég, hogy valamiféle Linuxos fájlrendszer alatt volt használva a HDD még le is volt valamiért a látható mérete korlátozva. Ezt nem tudom miért volt, de nem is mindegy. Ezért kellett a gyári programm ahol ezt vissza lehet állítani, hogy az egész vinyót lásd. Utána a Killdisk ugyebár arra jó mint az köztudomású, hogy biztonságos és rendes adattörlést lehet végrehajtani vele. gparted ugyebár a lemez létrehozásakor és a formázáskor hasznos már.

[link]


No így sikerült megoldani hála a guglinak és egy másik helyen kapott jó ötletnek....:)

2013. okt. 21. 08:12
 16/21 Csxeba ***** válasza:
Ez nem így van, elvileg látnod kell magát a drive-ot, csak amikor "rákattintasz", azt kapod a képedbe, hogy "Ismeretlen vagy sérült fájlrendszer", vagy valami ilyesmit... (Rég használtam Windowst, hála a magasságos Torvalds-nak)
2013. okt. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Nem mindegyiket látod. Pláne nem esetemben ha még rejtve is volt a merevlemez nagyobb része...:)
2013. okt. 21. 12:43
 18/21 anonim ***** válasza:

Hiába próbálsz ideokoskodni a hülyeségeddel, attól még a mi megoldásaink is jók, csak éppen b#sztál azok alapján eljárni!

Ne próbáld senkivel elhitetni, hogy CSAK a te módszered a jó, CSAK a te célprogramjaiddal, mert itt azért egy-két ember ért hozzá...

G.

2013. okt. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Nézd. Én azt hiszem elég értelmesen elmagyaráztam a problémát és a megoldást is.


Sajnos akárhányszor is írod le a windows alapú megoldások nem segítettek. Illetve nem segítenek. A lemezkezelő szolgáltatása a windows-nak meg nem rossz ugyam, de nem túl sokat tud kezdeni egy Linuxos fájlrendszerrel.


Mivel értesz hozzá így nyilván jó párszor használtál és láttál már ilyet így nyilván nem kell magyaráznom neked. De nem is célom.


Amúgy ha érdekel tudok neked ilyen merevlemezt adni. Próbáld ki, hogy te hogy látod mindezt windows alól vagy egy Partition Magiccal.


Amúgy itt csak a HUTIL a célprogram /Samsung gyári célprogramja/. A többi csak praktikus.


Live gparted cd-ket amúgy neked is erősen javasolom, mert nagyon ügyes kis dolog.


KillDisk valóban speciálisabb dolog. De ha valamivel teljes törlést tudsz végrehajtani akkor ezzel igen. Van rajta jó pár metódus.


És sajnos a windows-os metódusok akárhogyan is erősködsz vele nem használhatóak ilyen célokra.


És igen. Sok ember van itt aki ért dolgokhoz. Ez tény.

2013. okt. 21. 15:41
 20/21 Csxeba ***** válasza:
Na elég a flame-ből. Gparted persze hogy király, hiszen Linux alapú az egész. Egyébként ha nem vagy nagy gamer, akkor használhatnál Linuxot. Linux Mint például nagyon faszányos és sokkal jobban kihasználja a hardware-t, mint a win
2013. okt. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!