A processzorok melyik adatától függ hogy mennyire jó játékra vagy 3d tervezésre illetve video szerkesztésre, vagy hogy melyiket mihez tervezték?
Ez egy nagyon szép kérdés! Viszont nehéz rá válaszolni konkrétumokkal. Általánosságban viszont lehet. A processzoroknak fő tulajdonságai szerint minél nagyobbak, annál jobbak, ugyanakkor annál drágábbak is.
Számít a magok száma, a rendszerbusz sávszélessége, a CPU órajele, a másodlagos gyorsítótár mérete és a beégetett utasításkészlet. A pénztárcához mérten ezeknek kell mindinkább megfelelően nagynak lennie. Szóval külön nem terveznek erre, vagy arra CPU-t.
Ezek univerzális eszközök, amik viszonylag kevés dolgot tudnak, de azt őrült nagy sebességgel.
A legkönnyebben úgy lehet megválaszolni ha teszteket nézel pl. a http:/prohardver.hu oldalon. Tesztelnek játékokkal, renderekkel, videószerkesztőkkel, videóvágókkal.
Ill. érdemes utánanézni a használandó progik képességeinek. Pl. ha jól tévedek az adobe már használja az igp-ket, bizonyos esetekben egy a10-es közelíthet egy gyengébb i5-höz.
Szóval inkább tesztek alapján kell tájékozódni, önmagában a procik adatai inkább tájékoztató jellegűek ha komplex információkra van szükséged.
Sajnos a 3d terverző programoktól függ,hogy mi jó hozzájuk. Nekem van építész rokonom. Nála pl az volt a gond,hogy hiába vett egy effektív korszerű többmagos procit,de az csak egy magot használt ki és így lassabb lett,mint a régi procijával.
Tehát a kérdés az,hogy mennyire tudja kihasználni a processzor és a grafikus kártya különféle képességeit.
Grafikus tervezésre speciális kártyákat szokás venni.
Pl
Nem tudom pontosan hogy megy ez,de gondolom a grafikus kártya matematikai képességét használják,ami jobb,mint a procié.Ha jól tudom olyan is van,hogy több gép között osztják el a számítási feladatokat.
Azokat a processzorokat, amiket a boltban vehetsz a PC-dbe, általános felhasználásra tervezik, nem célfeladatokra.
És hogy melyik adatától függ?
Hát úgy nagyjából mindtől :D
Minél több mag + órajel + cache-ek + busz-szélesség kell.
Ugyan annyira nem vagyok hardverszaki, sem villamosmérnök, de valszeg terveznek és gyártanak olyan mikroprocesszorokat is, amik ilyen speciális feladatokra vannak optimalizálva, de azokat nem PC-kbe gyártják, hanem célhardverekbe.
Sajnos a magok száma, órajel, cache és busz sávszélesség még messze nem minden, ugyanis sok múlik az utasításkészleten és az architektúrán is, meg persze azon is, hogy adott program mennyire használja ki a lehetőségeit.
Szóval a műszaki adatokat szvsz csak majdnem ugyanolyan prociknál szabad összevetni, pl. két IvyBridge-es mobil i3-nál összevethető, hogy egyik több Ghz-es, mint a másik, de egy Pentium 4 órajele nem összevethető egy mai modern processzoréval.
köszönöm a válaszokat!
A kettõ közül melyiket lenne érdemesebb?
www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/acer/Acer_Aspire_V3-571G
-7363161TMaii_Intel_Core_i7_3632QM_16GB_1000GB_NVIDIA_Windows
_8_Fenyes_szurke_ACR_NX-M7EEU-003_9236.html#attekintes
www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/toshiba/Toshiba_Satellit
e_P50-A-11U_Intel_Core_i7_3630QM_8GB_1TB_NVIDIA_Windows_8_Ezu
st_TSH_PSPMDE-00J005HU_9262.html#muszaki_adatok
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!