Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Problémám van az új videokárty...

Problémám van az új videokártyámmal. Már azóta új tápot is vettem tehát elvileg minden jó. Ám mikor berakom és elindítom a gépet nem jön be a monitoron kép. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

GIGABYTE GV-R557D3-2GI HD5570 a vidikártya. Processzor Intel g530 alaplap pedig H61M-S1.

Jól van bedugva minden a kártyára van csatlakoztatva a monitor is. Fujitsu Siemens van, régi LCD monitor de jól működik. Megpróbáltam egy másik monitorral is de azzal se ment. Nem tudom mit tegyek, kérem segítsen valaki!


2013. okt. 15. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a táp gyenge hozzá.
2013. okt. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 claidheamohmor ***** válasza:
BIOS-ban beállítotttad, hogy ne az alaplapi videokártya nyomja ki a képet, hanem a PCI-expresszes? :)
2013. okt. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 claidheamohmor ***** válasza:
vagy: ha a D-SUB-ra dugtad a monitort, lehet, hogy a DVI-re kell (D-SUB-DVI átalakító kell hozzá)
2013. okt. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én a abba a régi fajta (VGA talán) dugaszba dugtam a monitort de egyik ismerősöm is azt mondta hogy vegyek átalakítót.
2013. okt. 16. 07:11
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, bemásztam a biosba és ott megpszikáltam. Mindent engedélyeztem az integrált fölé helyeztem mindent prioritástba. Bár amikor kiválaszottam milyen kártya legyen a prio PCIe-t nem láttam csak vmi régi szutykot meg PEG-et azt olvastam hogy elvileg a PEG felel meg annak.
2013. okt. 16. 07:14
 6/8 claidheamohmor ***** válasza:

A PEG konkrétan a PCI Express Graphics rövidítve.

Ahogy nézem az alaplap manualját, a BIOS-ban ai init display first-nél 3 lehetőség van, auto, IGFX - ez jelenti, hogy az alaplapit használod, és PEG - ez jelenti, hogy a kártyát használod. Aztán van az internal graphics menüpont, itt be- és kikapcsolhatod az alaplapit, alapbeállítás itt is az auto.

Most jut eszembe, ha belepiszkáltál a BIOS-ba, akkor valahonnan csak kaptál képet, nem?

Feltehetőleg az alaplapi videokártyáról?

Ha igen, én most azt csinálnám, hogy kiszedném a kártyát, rádugnám a monitort az alaplapira, a biosban visszaállítanék mindent factory defaultra, aztán bedugnám a kártyát (szerelés természetesen mindig áramtalanított állapotban), és megnézném, ad-e képet vagy a dvi-ről, vagy a d-sub-ról. Ha nem, lehet piszkálni BIOS-t megint, beállítani a PEG-et, aztán lecsekkolni, működik-e. Ha semmi sem jön be, ki kell próbálni a kártyát egy másik gépben, meg a monitort is, tetszőleges sorrendben.

2013. okt. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 claidheamohmor ***** válasza:
Ja, bedugtad az alaplapi 2x2-es ATX 12V csatit is?
2013. okt. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 claidheamohmor ***** válasza:
ui.: ... minimum 400W-os tápot igényel.
2013. okt. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!