Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha belerakok +RAM-ot a gépembe...

Ha belerakok +RAM-ot a gépembe miért nem ad jelet a képernyőnek?

Figyelt kérdés

Egy régi gépről van szó.


Most 2db ddr2-es van benne. Kaptam ismerőstől egy ddr1-es ramot. Gondoltam belerakom pluszba mivel olyan foglalat is van benne. Ha nincs bent a plussz, semmi gond nincs. Amikor bent van indul a gép nem is sípol de nincs semmi a képernyőn.

Mi lehet a gond?


(a ddr1-es akkora mint a másik kettő együtt)



2013. okt. 15. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért mert vagy az alaplapnak túl sok a ram, vagy mer DDR1 és DDR2 nem fér meg egymás mellett.
2013. okt. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

És mit tudnék csinálni vele?


Vagy ha esetleg kivenném azt a kettőt és az egy nagyobbat tenném bele? Mivel annak nagyobb az órajele. Attó gyorsabb lenne a gép?

2013. okt. 15. 14:36
 3/8 anonim ***** válasza:

Milyen alaplap az, hogy ddr1-2 belemegy?

Csak mert a foglalat más, de mivel kicsivel tér csak el, ezért akár sikerülhet berakni akkor is, amikor nem kellene.

2013. okt. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Általában ezek a kétféle ram foglalatos alaplapok csak külön kezelik le a ramokat, tehát csak ddr1-es vagy csak ddr2-es. A kettőt együtt nem tudja kezelni. Legalábbis én így tudom.
2013. okt. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

AZ alaplap típusát nem tudom megmondani.

Mindegyik típushoz 2-2foglalat van.


Tudom mi a különbség a ramok között, így jó helyre raktam.

2013. okt. 15. 15:13
 6/8 A kérdező kommentje:

Akkor inkább azt az eggyet tegyem be mert nagyobb az órajele?

Vagy az szinte semmit nem számít?

2013. okt. 15. 15:16
 7/8 levis56 ***** válasza:
MIért nem próbálod ki csak DDR1 el,egyébként kétlem hogy nagyobb az órajele a DDR 1 nek mert az én ísmereteim szerint DDR 1 nek 400 MHz a legmagasabb órajele DDr 2 ben nem tudok ilyen alacsony teljesítményüt.
2013. okt. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 levis56 ***** válasza:
2013. okt. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!