Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alaplapra integrált videokárty...

Alaplapra integrált videokártya helyett AGP-s kártyát szeretnék használni, letiltani az alaplapit. Mit nem veszek észre?

Figyelt kérdés

Segítsen valaki! van egy ősrégi kis gépem, amin anno volt egy 512 MB-os ATI Saphire AGP-s kártya. Tönkrement, azóta az alaplapra integrált videovezérlővel használom a gépet. Most kaptam egy a korábbi kártya 128 megás verzióját. Beteszem, de egyszerűen nem tudom letiltani az alaplapit, fekete képernyő és áramadáskor kapásból beinduló alaplapi ventillátor a válasz...

Ha kiszedem, újra megy minden az alaplapival. BIOS-ban is próbáltam állítgatni, de nem sikerült.


A kártya: ATI 9600 SE AGP8X 128MB TV-OUT DVI

Alaplap: Intel Bay Field D865GBF


leírás hozzá: [link]


a BIOS-a leírása: [link]



2013. okt. 13. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Az AGP sre teszed a monitort? Elvileg alapból azt kellene használni. Keress olyat a bios ban hogy First Display, vagy hasonló, gondolom érted a jelentését, és nem lesz nehéz megtalálni. Még arra gyanakszom hogy amit kaptál, hibás.
2013. okt. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha van bent bővítőkártya akkor azt kezdi el alapból használni. Ha nem akkor Restore Defaults-t neki és azt fogja.


Ehhez persze az kell, hogy arra legyen tekerve a monitor.

2013. okt. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem hibás a kártya, egy tökéletesen működő konfigból szedtem ki, semmi baja.


Nagyon régi BIOS, nincs egyértelmű integrált letiltás, legalábbis én nem találom.


Ha valaki megnézné a fenti linket, megköszönném. Hátha megtalálja benne, hol kellene állítanom valamit.

2013. okt. 14. 08:43
 4/5 A kérdező kommentje:

Sajna a BIOS reset (elem kivétele, majd vissza) sem használt.


Amikor a múltkoriban kikerült az 512-es és integráltra kellett váltanom, ugyanez volt a helyzet, nem váltott alapból integráltra, ugyanez az áramadáskor felbőgő alaplapi ventillátor esete volt. Akkor egy barátom megcsinálta, de nem tudom a menetét, őt meg nem tudom most előkeríteni.

2013. okt. 14. 08:45
 5/5 anonim ***** válasza:

A bios reset nél nem csupán az elemet kell kivenni, hanem meg kell keresd rajta a CMOS resetet. Ez egy kis kapcsoló és ezzel 0 ázhatod a beállításokat a bios ban.

Leltem egy olyat hogy Integrated Graphics Device, ott Configuration: és válaszd az Always Disable -t. Ezzel letíltod a beépített IGD t, és ha a monitor a VGA n van, akkor mennie kell.

2013. okt. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!