Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért csökken magától a...

Miért csökken magától a memória a C meghajtómon magától?

Figyelt kérdés
Úgy van hogy 2 részre vannak osztva a meghajtók, egy a rendszernek amin 30,2 GB-nyi hely van, meg egy másik ami a letöltéseknek, játékoknak, programoknak van 435 GB-nyi hely. Viszont az a gondom hogy nem telepítek fel semmit, főleg nem a C meghajtóra, ha telepítek akkor is a nagyobbra (G), és magától csökken mindig egy kicsit a hely. Már csak 1,34 GB szabad helyem van a C-n, délelőtt meg volt 2,61 GB. Miért van ez? Rohadtul idegesít és lassítja is a rendszert (ezért van szétválasztva a két meghajtó, hogy ne legyen leterhelve a szarságokkal az a meghajtó ahol a rendszer van). Aki tud légyszíves segítsen. Előre is köszönöm!

2013. okt. 11. 22:54
 1/8 A kérdező kommentje:
-1 magától, bocs az érthetetlenség miatt.
2013. okt. 11. 22:56
 2/8 anonim ***** válasza:

A 30 giga NAGYON kevés!

Nekem 100gigás a C meghajtó.

BÁRMIT TELEPÍTESZ a gép pakol a c meghajtóra is dolgokat belőle.. HA NETEZEL, ha az ASZTALRA pakolsz dolgokat.. ha játszol, oda kerülnek a mentések.. (simsznél pl több giga)..

A gép a frissítéseket oda tölti le.. vannak ideiglenes fájlok.. meg minden vacak.. szóval ne csodálkozz.. nem értem az 500 gigából miért nem adtál neki legalább 70-et..

2013. okt. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sokszor a letöltések alapértelmezetten oda kerülnek.. videovágás/konvertálás.. iszonyatsominden kerül a c-re ha használod a gépet. Ezek nagyrészt lehet törölni, de 30 giga átlagos felhasználás mellett is kevés egy idő után.
2013. okt. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát úgy van hogy a C-re semmit de tényleg semmit nem pakolok, amint le is írtam. Az uTorrentes letöltések pl. a G-re mennek, ugyan úgy ahogy az ilyen kis szarocskák is. Konvertálások is odamennek, mert azt is szoktam de mindennek van egy külön mappája. Most kicsit utánaolvastam jobban ennek és írták hogy ki kapcsolhatom a hibernálást és a rendszer visszaállítást, ezeket meg is csináltam és máris 4,89 GB szabad területem lett. Esetleg tudtok még ilyen "trükköket" mondani/írni? Amúgy meg igaz, lehet hogy több hely kellett volna, de most már csak a következő újratelepítésnél írok többet. Köszönöm a válaszotokat!
2013. okt. 11. 23:06
 5/8 anonim ***** válasza:
Frissítések és a rendszer-visszaállítás. Ezek eszik a helyet leginkább. Ha kikapcsolod, nem lesz ilyen problémád. Nekem 25 Gigás a C meghajtó, 12,7 GB szabad. Legközelebb lehet leviszem 20-ra.
2013. okt. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Lemeztöredezettség-mentesítő, illetve lemezkarbantartó indítása a C meghajtón ajánlott.

Esetleg CCleaner, vagy hasonló program.

A google chrome előzmények, sütik, stb. akár több gigabájtot is foglalhat a c meghajtón!!! (ezeket is ajánlott korlátozni).

2013. okt. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ui.: Egyébként meg tudod növellni utólag a c meghajtó méretét. Milyen oprendszered van?

(google: partició növelése - de figyelj oda, mert ha ügyetlen vagy, törölsz MINDEN adatot a gépedről, vagy akár formázhatod is a rendszer meghajtót!)

2013. okt. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Na, megnövelni nem kell. Bőven elég manapság C-re a 30 giga. Abban az esetben, ha a telepítéseket máshová rakod. A C-n 3-4 giga szabad hely ha biztosítva van, a windows tökéletesen fog működni. Nálad a virtuális memória kezelés okozza a problémát szerintem. Ha ezt a windowsra bízod, akkor a swap file örökkön örökké csak nőni fog. Ezt át kell állítani arra, hogy te kezeled és meg kell adni neki egy maximális méretet. Így a régi dolgok törlődnek belőle. A Másik helyzabáló cucc a hiberfil.sys a C meghajtón. Eleve teljesen haszontalan funkció a hibernálás és remélem nincs ember, aki használná ezt a semmire sem jó funkciót, de alapból be van kapcsolva és a kikapcsolása kapásból 2-3 giga helyet felszabadít. Mivel a windows eleve fenntartja a helyet annak, hogy a memória tartalmát egy az egyben a merevlemezre írjuk (de minek?) mert az ember vagy kikapcsolja a gépet, vagy bekapcsolva hagyja, de soha nem hibernálja... azon kívül nem ártana egy lemez takarító, ami leszedi az ideiglenes és a temp fájlokat. Ezzel is lehet 2-5 gigát felszabadítani, ha az ember ezt nem használja rendszeresen (2-3 havonta ajánlott). A windows beépített takarítója nem jó, mert az kb csak a szemét 20%-át tünteti el.
2013. okt. 15. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!