Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Meddig bírja egy ilyen tablet...

Meddig bírja egy ilyen tablet akkumulátora?

Figyelt kérdés

[link]


Kb minden nap használom valamennyit.

Előfordulhat hogy fél-1 év múlva nagyon lecsökken a 10 órás aksi működési idő?

Lehet cserélni egy ilyen tablet akkumulátorát?



2013. okt. 8. 21:10
 1/4 anonim válasza:
5 percig
2013. okt. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehet... Emberek tették bele, ki is lehet venni! Ki is lehet cserélni, az akku az nem egy integrált dolog. Persze nyilván nagyban függ majd attól, hogy kapsz-e majd bele akkumulátort, de erre nagyon nagy az esély, hogy igen.

Én is cseréltem már tabletben akkut. Nem valószínű egyébként, hogy radikálisan lecsökkenne az akku idő, ha megfelelően használod. Az idő nyújtható azzal is, ha nem hagyod lemerülni, kb 20%-nál felteszed a töltőre, s nem töltöd föl 100%-ra, kb. 85-90%-nál leveszed. Olyan cégnél vedd, ha találsz olyat, aminél 2 év gar. van, s akkor ilyenen abszolút nem kell aggódnod, hisz ez garanciális probléma, a fél éven belül jelentkező "hibára" meg jó nyilván az 1 éves gar. is.

Ha valamennyit használod, akkor az gondolom én nem lesz minden napos töltés, szóval nem is lesz túlságosan terhelve. Persze nyilván míg újdonság, addig mindennapos töltés lesz, de ez pár hónap elteltével csillapodni fog. Én nyüstöltem egy 3000mAh-s akkut fél évig, napi 1-2 töltéssel, s még fél év után is maximálisan hozta az előírt egyébként sz.r akku időt, de nem csökkent!

2013. okt. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A gépet már megvettem csak érdeklődök pont ezért amit te is kifejtettél :D szinte minden nap tölteni kell és elgondolkoztam hogy elég sz.r lenne ha pl fél év után drasztikusan lecsökkenne az aksi működési ideje. a töltést néha azért macera így csinálni persze 20% nál pl felteszem, de mondjuk ha estére teszem fel nem igzán tudom úgy csinálni hogy ne töltsem fel 100%ra...
2013. okt. 9. 19:59
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, tudom, hogy az utóbbit nehezebb kivitelezni, de az is sokat hozzátesz, ha nem pár %-os töltésnél kezded tölteni. Nem kell emiatt aggódnod annyira, én úgy gondolom, fél éven belül biztos nem lesz vele gondod, de ha lesz is, ott a gar. szóval nem para. Ha meg már nincs, akkor a "kínai piac". Nézel egy méretben és mAh-ban hasonlót, meg egy szétszerelős videót a tabletedről (ált. egy bankkártya elég hozzá), s meglehet oldani, esetleg a kötéshez zsugort, s a kötés azért, hogy ne kelljen forrasztani, szig.szalagot nem javaslok, mert az elég jól növeli a térfogatot egy kötésen, s ált. a tabletekben a hely ki van milizve. Persze én 30-40 ezer forintos tableteket szoktam műteni, a Lenovonál még a csavarhúzót sem merném mellé tenni.

Arra is van esélyed, hogy egy ilyen márkával foglalkoznak egy szervizben, azaz szakemberek elvégzik ezt helyetted (jó pénzért).

2013. okt. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!