Milyen alaplapot ajánlotok, hogy tudja a következőket: AM3+, DDR3-2133MHz, PCIe v3. 0? Asus, Gigabyte, MSI?
"AsRock-ot nem ajánlják, mert álítólag az Asus kiselejtezett lapjai, amelyeknek van valami bajuk."
Többet ne kérj tanácsot attól, aki ezt mondta!
Osynho:
Kösz a gyors reagálást... ...aki ezt mondta nekem, az meg azt mondta, hogy ne figyeljek a sok internetes fórumos arcra, mert mindig ott mondanak hülyeséget, ahol nem kéne és hogy ő tapasztalatból beszél... :-)
A csávó egy számítástechnikai szaküzletben dolgozik, körülötte láttam forrasztópákát is, szóval van meggyőzőereje... :-) ...az Asus lapok elkötelezettje, és hogy őszinte legyek én is kételkedtem a szavaiban, ezért voltam kiváncsi az itteni véleményekre is!
Még nagyobb baj, ha ez a munkája és ilyen baromságokat beszél. És azt sem értem hogy lehet valaki egy bizonyos márka elkötelezettje. :/ Max konkrét lapok lehetnek jók/vagy rosszak, olyan nincs hogy most csak Asus, MSI, stb stb.
Józan paraszti ésszel: lenne a mai számtech piacon bármi esélye egy olyan gyártónak, ami egy másik gyártó HIBÁS termékeit forgalmazza? :D :D Őszintén. :D
Egyébként a srác valamit hallott és azt szajkózza. Az Asrock régen valóban az Asushoz tartozott, de akkor sem a hibás Asus lapokat adták el Asrock néven, csupán egy olcsóbb szegmenst képviseltek ezek a termékek (persze voltak hírhedt lapok is :) ) Manapság egy külön gyártó, nagyon jó cuccokkal.
Most, ha végiggondolod ezeket, akkor : "aki ezt mondta nekem, az meg azt mondta, hogy ne figyeljek a sok internetes fórumos arcra, mert mindig ott mondanak hülyeséget, ahol nem kéne és hogy ő tapasztalatból beszél... :-) " ki mond hülyeséget? :D
Egyébként az Asus M5A97 R2.0 vagy Asus M5A97 evo R2.0 nagyon jó lapok, pl veheted ezeket is. :) Bár összeget nem írtál.
Régen is nagyon jó lapokat gyártott az ASrock, csak volt egy nagy bajuk, nem volt szerződésük a neves chipgyártókkal. SiS és egyéb fantasztikus szutyok lassú chipek kerültek a lapjaikba, amik annyira rosszak voltak, hogy fenomenális, ellenben ott voltak az nForce, Via chipek, (inkább az nForce:)) amik jók voltak, de ezek csak az Abit, Msi, Foxconn, stb lapokba kerültek bele).
Az ASUS-hoz tartozott valóban, de már rég szétváltak, megszerezték a legjobb chipeket ők is és azóta szárnyalnak.
Amúgy, ha már itt tartunk: a nagyon okos haverod találta ki ezt a 3.0-ás dolgot és a 2133-as memóriát vagy ez tőled jön?:D
Egy jó időzítésű DDR2 tud annyit, mint egy 2133-as DDR3, játékok alatt semmit nem veszel észre belőle.
Örülök, hogy ennyire felkavartam a közvéleményt, mert így talán közelebb kerülünk az igazsághoz.
A számítástechnikai üzletben lévő csávó nem a haverom, csak betértem érdeklődni...
Az AsRock-ról egy érdekes megállapítás a következő linken:
Keressetek rá (Ctrl+F): "15"... ...az elején van, persze minden alaplapnál lehetnek selejtek, az tény...
...én csak ütköztetem a véleményeket és próbálok találni egy számomra jó alaplapot, ennyi!
"Egy jó időzítésű DDR2 tud annyit, mint egy 2133-as DDR3"
Eleve AM3+ -os lapokról beszélünk, amik nem támogatják a DDR2-t.
AM3+ lapokon nincs pci-e 3.
A 2133 mhz az már tuning órejel, bármelyik normális minőségű lappal felhúthatod a ram órejelét annyira, ha modul bírja.
Az Asrock lapjai semmivel se rosszabbak minőségben és felszereltségben, mint a többi gyártó hasonló árú lapjai, mióta önállóak lettek.
Persze, azért jók az ilyen oldalak, mert véleményeket lehet ütköztetni. Mindenki szabadon leírja amit gondol és ebből lehet tanulni, informálódni is
.
Vannak hibás darabok, sőt, vannak rosszabbul sikerült szériák is. Asusnál is!
Egy alaplapnál sok tényező dönthet. Elolvasol egy rakás tesztet, hogy mit tudnak alapból, tuning alatt, milyen csatlakozók vannak rajta (neked mik kellenek egyáltalán). Megnézed a topicját, ahova minden hibát leírnak a tagok. Érdemes ezt is óvatosan kezelni, mert nyilván az fog panaszkodni, akinek valami baja van, tehát, ha látsz pár negatív hozzászólást, az nem jelenti, hogy az adott lap rossz lenne. + sokszor befigyel a user error is .:D Aztán a lap felépítése is lehet döntő, van aki ragaszkodik bizonyos elrendezéshez, vagy van aki a színét nézi. Nagyon fontos a bios is. Aztán jöhet a márka szimpátia, ár, garancia, stb stb is. Ez mind közrejátszik, de mereven, határozottan kijelenteni, hogy X gyártó jó, másik nem, az butaság.
Nekem Gigabyte lapom van, de nem vagyok hanyatt esve tőle. Nem rossz és stabil is (tuning alatt is), de egy-két butasága van a biosban. Ettől még nem rossz lap és nem is mondom, hogy minden Giga ezekkel a dolgokkal küzd. :)
BM-Striker válasza: "AM3+ lapokon nincs pci-e 3."
Végülis ez sem teljes értékű, de már közeledik:
...nekem is Gigabyte-om van jelenleg, és nekem is érdekeseket csinál a DualBios... ...nem vagyok elkötelezve egyik irányába sem, csak egy jó alaplapot keresek, a főbb paramétereket leírtam, ha azokhoz közelít már nekem jó... ...ha már a Gigabyte-nál voltunk, elég nehezen fogadta el a Black Dragon ramjaimat is annó...
Persze, hogy nem tud DDR2-t, csak azt mondtam, hogy felesleges a 2133-as RAM, semmi értelme, nincs gyakorlati haszna.
Nekem volt már sok féle lapom, anno egy MSI KT400 Apollo chipes lappal kezdtem, remek lap volt, pedig sokan szidták a Via-t akkoriban.
Aztán lett egy Giga p35, az baromi jó lap volt, aztán lett egy Giga 770-es, az egy hulladék volt, most van egy ASrock, ez pedig remek. Nem vonnék le messzemenő következtetéseket, melyik a jobb gyártó, szerintem lehetetlen. Eleve a fene sem tudja, hogy melyik hol készül, egymásnak mit gyártanak, hol vannak összefonódások köztük.
A címben említett Sabertooth-ról én még rosszat nem hallottam.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!