Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az normális, ha a winyóm...

DamonSalvatore kérdése:

Az normális, ha a winyóm kondíciója átlagosan napi 6,3 órás működéssel 2 év alatt 16%-ra esett?

Figyelt kérdés
A winyó 500GB SATA II, a kondíciót pedig HD Sentinel mutatja. A kérdés nyilván magában hordozza a választ, hogy ez nem! normális, de kb. mennyi az amortizációs ideje egy intenzíven használt hasonló winyónak? (értem itt. pc game-ek, netezés, seedelés éjjelente, filmezés stb)

2013. okt. 8. 01:33
 1/5 soccerway ***** válasza:
szerintem évente 5%-nál több romlás az sok. De van nálam olyan vinyó ami 13%-os health értéke,de torrentezni még jó. Komolyabb dolgokra nem használnám.
2013. okt. 8. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sok minden okozhatja.


Pl. Volt egy behalóban lévő/gyenge tápod, vagy egy instabil/túlterhelt rendszered, esetleg a rendszer túlhajtásával kísérleteztél ami felpörgési hibákat okozott, és HD Sentinel máris levett pár százalékot.


Nekem a Smart szerint 15 ilyen felpörgési hibám volt egy haldokló táp miatt és a HD Sentinel 55%-osnak látja a rendszervinyót, ami ugyanakkor 100% teljesítménnyel működik. Ha összeomlik, legfeljebb újratelepítem a Windowst, viszont bizakodásra ad okot, hogy két éve (mióta új tápot kapott a rendszer) semmit nem romlott.


A HD Sentinel is csak mérhető, naplózható adatokból dolgozik, amiket egy valamilyen algoritmus alapján kiértékel.


Ettől függetlenül persze az ember sokkal nyugodtabb, amikor 100%-os szép hosszú zöld csíkokat lát.

2013. okt. 8. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi a válaszokat. Egy laptopnál (esetemben, csak ezt elfelejtettem odaírni) is lehet baj a táppal? Igazából nem éreztem, hogy túlmelegedett volna, bár nem tom, jól nyomatja e az áramot a winyónak. Mellesleg gyári táp, amit a géphez adtak, nem csere, vagy mittudomén (meg persze nem használom akksival együtt).
2013. okt. 8. 07:26
 4/5 anonim válasza:

6,3 órás napi működés nem intenzív, hanem átlagon aluli.

Az intenzív talán a munkahelyi gépemé, mely 24 órában üzemel.

Egy vinyó normális esetben akár 10 évig is bírja. utána már elavult.


A tápok közül a laptop tápja tud a leghamarabb tönkremenni. A cégünknél 100 asztaligép 5 év alatt 2-3 táp hiba. 20 laptop 3 év alatt 6 táp hiba. Nem Adapter, hanem a laptopba épített bemenet-akksi-töltőtápegység hibásodott meg.

2013. okt. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
akkor az nem lenne optimális megoldás, ha új vinyót vennék, mert várhatóan az is tönkremenne idő előtt? akkor lehet megnézetem...
2013. okt. 8. 10:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!