Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez igy normális a hangfalamnál?

Ez igy normális a hangfalamnál?

Figyelt kérdés

Sziasztok vettem egy Orion 585 házimozi rendszert és nem tudom az probléma-e hogy ha a hangerőt csökkentem vgy emelem a basszus erőssége is ingazodik vele nem marad a beállitott értéken, vagy ez nem hiba hanem ez ilyen?

első 5.1 em előre köszi a válaszokat


2013. okt. 7. 12:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Természetes jelenség, védenie kell a hangfalat. A hangerő emelésével növekszik a hertz is, különben egy ilyen kis olcsó belépő szintű rendszernél szétszállna a mélynyomó közepes hangerőnél. Direkt kicsi helyiségbe tervezték, nem nagy hangerőre.
2013. okt. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Loudness benyomva? Mert ha igen, akkor normális. Alacsony hangerőnél megemeli mind a mélyet, mind a magasat. Növelve a hangerőt a hangszínszabályozás visszahúzódik kisebb mértékűre. Ez a loudness funkció lényege.
2013. okt. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem, akkor jó már megilyedtem mikor látom hogy a basszus is intenzivan változik a beállitot értékről a hangerővel akkor nincs gondom : ) köszi az infot
2013. okt. 7. 12:03
 4/7 anonim ***** válasza:

#1 "...A hangerő emelésével növekszik a hertz is..."


Hogy mit csinál?

Szóval szerinted ha emelkedik a hangerő, akkor magasabb is lesz a hang?

Az nem baj, hogy nem értesz hozzá, de legalább ne terjeszd!

2013. okt. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor lényegében ez nem hiba igaz?
2013. okt. 7. 12:11
 6/7 anonim ***** válasza:
Az erősítő fog levágni a hangból, természetesen attól nem magasodik egy hang, mert hangosabb, az bebaszna. Ha megtartaná a 35 hertzet ez a szerencsétlen mélynyomó nagyobb hangerőn, szétszállna a pitsába, erre értem.
2013. okt. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
mert nekem az lenne a lényeg tudjam ez igy természetes-e : )
2013. okt. 7. 12:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!