Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Reális ez a külömbség az I3...

Speed-L kérdése:

Reális ez a külömbség az I3 és az I5 között?

Figyelt kérdés

Laptop vásárlás előtt vagyok és nem tudok dönteni,otthon használnám,semmi komolyabb photoshop vagy videóvágás.

Két laptopra szűkítettem,mind a kettő teljesen megegyezik kivéve a procikat.

Az egyikben egy I3 3217U 1.8Ghz proci és 134.000 forint a másik egy I5 3337U proci,de 164.000 forint és minden más megegyezik a két gépen.

Mennyire jelentős a teljesítménybeli külömbség a két proci között?

Illetve mennyire időtállóak mert nem akarom 2 év múlva lecserélni őket mert mert szinte használhatattlanok.



2013. okt. 6. 10:38
 1/6 Panda Péter ***** válasza:
az i5-ben van turbó, plusz tudja a VT-d -t is, ezt leszámítva nem látok érdemi különbséget, 30ezret ez semmiképpen nem ér meg.
2013. okt. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Gábor_79 ***** válasza:
Most nem néztem a proci árait, de 30k Ft különbség csak nincs a kettő közt(bár az I5 órajelét nem írtad). Én személy szerint nem vennék laptopot, pláne, hogy csak otthoni használatra szánod. A merevlemezen, memórián meg esetleg a processzoron kívül nem igazán fejleszthető( + szervizben tudod tisztíttatni a belsejét). A kettő év sok a számítástechnikában, de ha nem csúcs játékokra szánod, el leszel vele.
2013. okt. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen azt nem írtam,hogy koliba költözök és oda nem akarom cipelni azt asztalit :D...az I5 órajele 2.7Ghz,de egy másik oldalon meg ugyanehhez a procihoz 3337U-hoz meg 1.8Ghz van írva így nem tudom melyik a valódi (ipon,pcx) a két oldal.
2013. okt. 6. 11:26
 4/6 Gábor_79 ***** válasza:
Időközben megnéztem a gyártói lapot; 2.7 a helyes.
2013. okt. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm,nem akarok ultra grafikán játszani a bf4-el például azért nem is veszek asztali pc-t.

Akkor azt mondjátok,hogy hiába gyorsabb meg esetleg stabilabb nem ér 30.000 pluszt.

2013. okt. 6. 12:13
 6/6 A kérdező kommentje:
+ egy Nvidia GT720M kártya van benne és nem egy HD 4000 sorozat ami máris dob egy kicsit játékokon :D
2013. okt. 6. 12:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!