Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért ébred fel a gépem, ha...

Miért ébred fel a gépem, ha USB-re dugok valamit hibernált állapotban?

Figyelt kérdés

Van egy ASUS P8H61-MX USB3 alaplappal szerelt gépem. A problémám az, hogy hibernált állapotból felébre, ha USB-n valamit rádugok, vagy kihúzok. Nagyon bosszantó. Az USB-k kapnak áramot ebben az állapotban, ami jó, mert néha használnám a gépet mobil eszközt tölteni (nincs meg az eredeti töltője, USB 3.0-ról elég jól tölt viszont).


Szóval így se ki, se be nem dughatok semmit. Ha pedig ki akarom játszani úgy, hogy kikapcsolom a tápját, elvégzem a csatlakoztatást, majd visszakapcsolom, az USB-k nem kapnak áramot addig, amíg vissza nem kapcsolom a gépet.


BIOS-ban én még nem találtam erre beállítást. Lehet, én néztem el valamit.



2013. okt. 6. 00:47
 1/2 anonim válasza:

BIOS-ban ahol Suspense 1-re van állítva, ott állítsd át Suspense 3-ra. És készenlétet használj ne hibernációt mert az legalább 386 MB-ot használ SWAP lapozófájlból (XP esetében).

Win7-nél nem tudom mi a helyzet én a mai napig xp-t használok.

2013. okt. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy az én BIOS-omban ilyen beállításokat nem találtam. Furcsa, apám gépén van. Persze, alaplap és BIOS válogatja. Övénél van ACPI, nálam csak APM van.


Az furcsa lenne, ha az én alaplapomnál nem lenne ACPI beállítás. A specifikáció szerint támogatja (ACPI v2.0a), nem is egy túl régi alaplap, szóval tudja, kérdés, hol lehet megtalálni a beállítást. Maga az ACPI sem egy mostani dolog szerintem. Jó lenne, tudnám állítgatni, hátha megoldaná a problémámat.

2013. okt. 10. 16:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!