Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet egy számítógépbe több...

Lehet egy számítógépbe több processzort rakni?

Figyelt kérdés
mostanival nem vagyok megelégedve, és utána néztem hátha van jobb, de ezzel a foglalattal csak 3 magos van és nekem legalább 4 magos kellene... na most nekem 2 magos van és azt gondoltam hogy ne kelljen kicserélni az egészet lehet rakni +1 processzort e mellé a másik mellé?
2013. okt. 4. 15:54
 1/3 anonim ***** válasza:
A másik mellé sehogy. Esetleg a mostani helyett veszel egy jobbat, kérdés, hogy támogatja-e a lapod az új procit, mert az sem mindegy milyen...
2013. okt. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
az alaplapok tulnyomo tobbsege egyetlen processzorfoglalatot tartalmaz, masodik processzort semmikeppen nem fogsz tudni beletenni. nezz utana az alaplapod gyartojanal, hogy milyen processzorokat tamogat az adott lap (CPU compatibility list).
2013. okt. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, annyit tehetsz, hogy többmagos procit raksz be a meglévő helyére ...ha támogatja az alaplapod. Én is megszívtam, mert AM2-s foglalatot támogatta az alaplapon és a mai 4-8 magos AMD procik már AM3+ foglalatot igényelnek. Pedig de jó kis alaplap volt. 2db 16x-os PCI-Express csati, 6 sata port RAID vezérlővel, 8 USB2. Az új ugyanezt tudja, csak a proci foglalat AM3+ -os (najó van még rajta USB3 csati)
2013. okt. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!