Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A laptop dvd írója nemír ki...

A laptop dvd írója nemír ki csak egy fajta dvd-t, amit alig lehet kapni itt nálunk. Mi ehet a probléma?

Figyelt kérdés

konkrétan ezt a fajta dvd-t kiírja: [link]

ezt meg nem:

[link]

se a tdk-t dvd-r-est

se a verbatimot

dvd íróm típusa: hp Tl633n

frimware revíziója: 0300

a laptopom pedig: hp dv6 2180s


2013. okt. 4. 13:20
 1/6 soccerway ***** válasza:
ilyenek ezek az optikai meghajtók, lehet cserélni másikra ha nem tetszik.
2013. okt. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, hát akkor mind1 köszönöm:)
2013. okt. 4. 13:45
 3/6 Komplikato ***** válasza:

Az, hogy mire ír vagy sem függ a firmware-től, annak frisseségétől és a használt szoftvertől is!


A TDK-ból most egyik áruházlánc árul olyan DVD-R lemezt ami valójában DVD+R és nekem semmilyen íróval nem sikerült megírnom.

Lemeznél meg sok esetben nem a "gyártó" számít, hanem a média azonosító, mert az alapján ismeri fel az író is az írási sebességeket és ilyesmiket.

2013. okt. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Csak nem arra a fekete borítós sz.ar tdkra gondolsz?

Nekem van egy régi lg4082b íróm, és csak azzal tudtam megírni, mert az még ír 2Xes sebességgel.


Amúgy a normálisabb dvdírója kalibrálja előbb magát, és utána kezd el írni, és nem vetődik árnyékra...

2013. okt. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
erre gondoltam [link]
2013. okt. 4. 14:52
 6/6 A kérdező kommentje:
ja igen és kihagytam még ezt azt most jelen pillanatban windows 8.1 van a gépen és ashampoo burning studio 12-vel próbáltam legutóbb, iso égetést , a nero burning rom meg egyszerűen lefagy amikor iso-t égetnék az ashampoo meg médium hibát, meg nem írtható az eszköz stb
2013. okt. 4. 15:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!