Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel core i5 vagy amd fx 8320?

Intel core i5 vagy amd fx 8320?

Figyelt kérdés
Inkább válaszolnék erre mint sem, hogy kérdezzek. Nagyon sok helyen látom ezt a kérdést, s én azt nem értem hogy, az intel core i5 hogy lehetne jobb a 6M gyorsítótárával meg a 4magjával, egy 8 (fizikai) magos, 16M gyorsítótáras amd fx8320-nál...?!
2013. okt. 3. 15:25
1 2
 11/14 Komplikato ***** válasza:

"Melyik Pentium 4 volt kétmagos?"

Jogos, gyárilag a Pressleres 945 volt 3.4Ghz, a prescottos 840 Extreme meg 3.2 Ghz gyári órajelen. De az első simán ment 4Ghz feletti órajelen, mert nem melegedett mint a rosseb


FX meg lehet gyorsabb i5, de még i7/Xeon procinál is, de csak nagyon speciális, nagy pontosságú számításoknál ... nem hiszem, hogy átlag user fizikai, légköri, áramlási szimulációkat futtat otthon.

Ja és szerintem SEM 8 fizikai magja van az FX-nek, hanem 4 két szálas modulja. Viszont a két modul nem 200%-ot ad ki teljesítményben, hanem csak kb. 170-180%-ot, ezért van, hogy az új utasításkészletből és a cache méretből enm profitáló programokban a régi AMD X6 egálban van vele.

2013. okt. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Ehez annyit tennék hozzá, hogy a az amd f8320, 4vga-t vitt egyszerre 80%-on, az i5 2db hd7950-et alig birt vinni...

Amelett hogy, a bf4-ben a 8mag igen kellesz szóval az intel elbújhat...

az i5 régebbi játékokban jobb fps-t produkál mondjuk max 10fps-el. De egyébként az fx 6x jobb és erősebb, főleg az új játékokhoz. Illetve sokkal jobban dolgozik az fx mint az intel, ÉN inteles voltam, hittem benne meg minden...kb 15x drágább mint az amd de csak a neve miatt... szóval amd azon belül fx jobb... a b3-ban full hd-ben az fx 8350 húzva 5ghz-n vagy 8320 4vga- vitt ki 80%-an, volt full hd-ben 400fps, ezt az intel 12 magos procija 4 kártyával már nem bírt... szóval ezeke akkor méretek hogy fel se fogjátok. S aki azt állítja hogy i5 jobb f@aszt csak nem akar válatni... én megtettem sokkal jobban jártam. De mindegy nem az én gépem a titek! Na helló :)

2013. okt. 3. 16:15
 13/14 Osynho ***** válasza:
Neked mi a bajod? :D AMD dolgozó vagy? :D Örülünk, hogy örülsz az FX-ednek. Na helló!
2013. okt. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, hogy ezt mondom, de te teljesen buta vagy ehhez az egészhez. Teljes homály.
2013. okt. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!