Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Broadcom bcm4313 Wifi kártya...

Csxeba kérdése:

Broadcom bcm4313 Wifi kártya problémák Linux Minten (és Ubuntun). Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Szóval ez egy Lenovo G580 laptop. Ubuntun alapból nincs is netem, míg fel nem telepítem a b43-fwcutter programot és egy modprobe feketelistáról ki nem kommentelem a b43xx sort... Ez viszont a brcmscac wifi drivert tölti be, ami sajnos nem a legjobban működik. Linux Mint Olivia KDE-m van, a rendszerbeállítások közt, a Driver Manager felajánlja alternatívaként a bcmwl-kernel-source drivert, amit ha betöltök, a wlan csatoló azt írja, hogy a használatban lévő illesztőprogram a wl.

sudo modprobe wl parancs viszont azt dobja, hogy nincs fent ilyen modul :D

sudo modprobe b43 parancs használatakor magához tér a wifi csatoló, de nem lát semmilyen AP-t és folyamatosan azt írja: "Hitelesítés folyamatban". Wlan csatoló tulajdonságainál pedig az illesztőprogramnak brcsmac van...

Ha blacklist-elem a brcsmac-et, akkor semmi mást nem tudok betölteni modprobe-bal...

Valami ötlet?



2013. okt. 2. 09:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Én az itt leírt Method 1-et csináltam végig, igaz LMDE-n.


Az ott leírtak után kellett neki még egy újraindítás is, azóta jól megy.


[link]

2013. okt. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 soccerway ***** válasza:

Broadcom infó:

[link]


vagy


[link]

2013. okt. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!