Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Februárban összeállított AMD...

Februárban összeállított AMD APU-s konfigurációmat szeretném most tuningolni. Tudnátok tanácsokat adni? Részletek lent.

Figyelt kérdés

A gépem:

Alaplap: Gigabyte GA-F2A85X-UP4

Proc: AMD A10-5800K 3.80GHz FM2

RAM: Kingston 8Gb Hyperx Beast DDR3 1866MHz CL9

Táp: Chieftec CTG-500-80PB 500W OEM

HDD: WD 1000GB CAVIAR BLUE 7200RPM 64MB SATA3

Ház: M-TECH NOB09A RED


Az alaplap csak 1866MHz-ig támogatja a ramokat ezért választottam bele, de olvastam interneten, hogy tudná kezelni a nagyobbakat is, csak azt már nem garantálja a gyártó.

Szóval arra gondoltam, hogy veszek bele egy ilyet

[link]

meg videokártyát

[link]

De ezt csak úgy kinéztem, ár szerint, Szóval ha ebben az árkategóriában van jobb akkor jöhetne...

Hűtőnek pedig ezt

[link]

vagy ezt:

[link]

Remélem a ramok elférnek alatta.


Még annyi kérdésem van, hogy a táp bírni fogja, ha megkapja ezeket a tuningokat + proc húzás? Meg később még SSD illetve további HDD.



#gigabyte #AMD #tuning #A10 #ga-f2a85x-up4
2013. okt. 1. 08:11
 1/5 anti paladin ***** válasza:
Ha veszel külön vga-t, teljesen felesleges gyorsabb memóriát venni bele. Még tesztprogikkal sem fogsz érzékelhető gyorsulást elérni.
2013. okt. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anti paladin ***** válasza:

Gyorsabb ram helyett vegyél ssd-t. A táp bírni fogja a terhelést.


Én inkább ezen hűtések között döntenék:

[link]

[link]

Az ALPENFOEHN biztosan elfér ha a venti a gépház hátulja felé néz, a Scythe esetében azért nem árt ha kiszámolod, ehhez adott minden adat. Ha elfér, a második jobb még tuning esetén is halkan teszi a dolgát.

2013. okt. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!


Akkor a ramok maradnak és inkább SSD-t nézek.

Arra van valami tipped? Használtat megéri venni?

És ugyanezek a kérdéseket tenném még fel még egy HDD-re vonatkozóan is.

2013. okt. 1. 09:31
 4/5 anti paladin ***** válasza:

Adattárolót kizárólag akkor vennék használtan ha jól ismerem az eladót. Hdd-t újonnan csak olyat amihez minimum két év gari jár.

3 év gari miatt én ezt venném:

[link]


Személy szerint ssd-ből samsung 830-at vennék ha kapni még valahol de a 840 se rossz. Kingston-ok 120 gigás méretben valami 3e-rel olcsóbbak ugyan de fórumok alapján a samsung vezérlők ritkábban adják meg magukat. Akár a 64 gigás is elég lehet bizonyos esetekben de a 120 gigás verziók élettartama magasabb és sztem nem baj ha van elég helyed mivel nem célszerű tökig tölteni a tárhelyet.

2013. okt. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséged! :)
2013. okt. 1. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!