Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD FX 6300 as procim van ami...

AMD FX 6300 as procim van ami alapból 3,5 GHz viszont ha meg nézem cpu z be vagy aida64 be 3,8 at mutat. Most akkor húzva van vagy sem? Biosba a processzor unlock disabled. Alaplapom : gigabyte ga 970a ud3

Figyelt kérdés
http://i40. tinypic.com/2ci8wf9. jpg

2013. szept. 27. 11:09
 1/3 Osynho ***** válasza:
FX-6300 3,5/3,8/4,1 GHz (Órajel/Turbo alap/max. órajel)
2013. szept. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A CPU alap órajele 3,5GHz, de terheléstől függően aktiválja a turbo órajelet a mgyári TDP érték keretén belül maradva. A turbónak két fokozata van, az egyik 3,8GHz a másik 4,1GHz. Ez kb úgy képzelhető el, hogy max terhelésen 3,5GHz-en üzemel a proci, közepes terhelésnél (nem használ ki minden magot) 3,8GHz, míg alacsonyabb kihasználtság esetnén (csak egy szálon folgozik) 4,1GHz-re kapcsol. Nekem is FX-6300 procim van és elég gyakran láttam 3,8GHz-en üzemelni átlagos feladatok esetén. Amúgy a turbó módot pár hét után kikapcsoltam és 4GHz-re húztam a procit (20-as szorzó) alap órajelen. Így ugyanúgy energiagazdálkodik, de ha feladat van, akkor 4GHz-re kapcsol akár 1, akár 6 szálon dolgozik. Az alapfeszkó miatt nem nőtt meg túlságosan a fogyasztás, de igaz, hogy a gyárinál jóval hatékonyabb hűtőt használok. A proci kisebb feszkó emeléssel viszi a 4,5GHz órajelet is, de akkor már komolyabb a többletfogyasztás és a melegedés...

:)

2013. szept. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Akkor ez normális: [link]
2013. szept. 27. 13:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!