Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a hátránya annak ha 1...

Mi a hátránya annak ha 1 alaplapba nem olyan memóriát teszek bele amit nem támogat?

Figyelt kérdés

Utánajártam a gyártó honlapján hogy az alaplap milyen RAM-ot illetve CPU-kat támogat, és a RAM amit kinéztem magamnak azt nem támogatja az alaplap.

Ha belerakok 1 nem támogatott memóriát, az jár valami veszteséggel gyorsaságban vagy valamiben?


konfiguráció

Alaplap: AsRock 970 EXTREME 3 R2.0, vagy

AsRock 990FX EXTREME 3

CPU: AMD FX-6300

RAM: Corsair 2x2GB DDR3 1600Mhz CMX4GX3M2A1600C9

HDD: WD WD5000AZRX 64MB SATA III

TÁP: FSP HEXA 500 W

Videokártya: XFX HD7770 1GB DDR5


Esetleg ha valaki tudna valami erősebb hardvert az nyugodtan írja be. Az alaplap, cpu és a videókártya az fix! :)


2013. szept. 25. 01:11
 1/8 A kérdező kommentje:

Az alaplap gyártó honlapja:

az alaplapok

970 extreme 3 r2.0: [link]


990fx extreme 3: [link]

2013. szept. 25. 01:14
 2/8 anonim ***** válasza:
Amelyik RAM-ot nem támogatja, azt nem is tudod belerakni, mivel tök más foglalatot igényel egy DDR2-es RAM, mint egy DDR3-as.
2013. szept. 25. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bocs látom már mire gondoltál... amúgy a második link ugyan az, mint az első. Amúgy meg egyszerűbb, akkor ramból másikat választani.
2013. szept. 25. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

ezzel én is tisztába voltam egész életemben! de a RAM ami fent szerepel a "RAM" résznél az DDR3-as csak nincs kint a gyártó honlapján egyik alaplapnál se hogy támogatja-e.

értedmár? :)

2013. szept. 25. 01:22
 5/8 A kérdező kommentje:

bocs

990fx extreme 3: [link]

2013. szept. 25. 01:23
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A memória lista inkább azt mutatja, hogy melyik modulokkal garantálja a gyártó a működést, mert letesztelték. Ettől függetlenül biztosan vannak olyan memóriák, amik rendesen működnek a lapban, de nincsenek a listán. Ha rendesen működik, akkor nincs gond, nem kell lassulástól félni. A CPU támogatási lista ezzel szemben már egyértelmű, ott általában csak azok a példányok támogatottak, amik a listán vannak.
2013. szept. 25. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

értem. köszi a választ! :)


igen azt tudom hogy a cpu-nál más a helyzet ha nem támogatja. volt olyan velem hogy 1 alaplapba olyan cpu-t raktam aminek a foglalata jó volt, de nem támogatta az alaplap ezért el se indult a gép! :D

2013. szept. 25. 01:29
 8/8 levis56 ***** válasza:
Az én gépemben is olyan memó van ami nem szerepel az alaplap memória listáján mégis tökéletesen működik,élményindex 7.3.
2013. szept. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!