Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a baja a gépemnek?

Mi lehet a baja a gépemnek?

Figyelt kérdés
Néha leszokott fagyni olyankor kikapcsolom és soha nem kapcsol vissza, rájöttem, hogy ha kicsit erősebben megnyomom a proci hűtőt akkor visszakapcsol, ez eddig oké, de mostanában elkezdett egy olyat csinálni amikor torrentezek, töltök lefele egyszer csak a kliens kiírja hogy Hiba az állományban nincs meg az elérési út vagy ilyesmi és eltűnik a vinyó mintha kihúztam volna a gépből és egyből újra indul a gép és kiírja hogy Hiányzó NTLDR Újraindítás Ctrl + Alt+ Del hiába indítom újra ugyanezt csinálja, lekell áramtalanítanom és úgy újra indítani... ötletel mi lehet a baj?

2013. szept. 24. 18:50
 1/5 MaXXeGee ***** válasza:
Elballagsz az első számtech boltba, veszel hővezető pasztát, ( a kicsi elég) hazamész, leáramtalanítod a gépet, leveszed a prociról a hűtőbordát, kiveszed a procit, levakarod a rászáradt pasztát (óóóvatosaaaaaaaaaaan) megkened a frissen vásárolt pasztával (vigyázva, csak a tetejét, a lábakra ne kerüljön , visszateszed a procit, rá a bordát (amit természetesen kitakarítottál a belerakódott portól is, ha már úgyis szétszedted) visszadugod a kábeleket, és használod boldogan a gépet :)
2013. szept. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
használok pasztát hetente takarítom a hűtőbordát a prcesszoron, 2 hetente kenem be új pasztával
2013. szept. 25. 21:29
 3/5 MaXXeGee ***** válasza:

Akkor haldoklik a lapod ... Keress rajta pl púpos kondikat.


Mellesleg ezt egy kicsit erős túlzásnak érzem .. 2 hetente ha csak nem valami homokviharban használod, teljesen felesleges szétbontani ezért .. pasztázni meg főleg,

1-1 évet elmegy úgy, hogy nincs cserélve a hővezető paszta :)

2013. szept. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
igen tudom, hogy nem kéne ilyen gyakran, de néha segít rajta, volt 2 eldurrant kondi az alaplapon régebben, de elektronikus létemre szerencsére kicseréltem őket akkor még jól ment, de most ezt csinálja, egy fórumon olyasmit olvastam, hogy a processzor foglalat elöregszik, hozzáteszem a gép több mint 9 éves
2013. szept. 27. 19:09
 5/5 MaXXeGee ***** válasza:
Hmm ... hát a kikondozott lapok esetében az eldurrant kondi, mást is vihet magával, amitől instabillá válik a rendszer. (Ha nem is azonnal, de idővel mindenképp) Akkor gyakorlatilag nincs min csodálkozni. Hálát kell adni, hogy eddig elment. megköszönni a működését és kiállítani egy vitrinbe! A következő lap ennyit nem fog kibírni! :)
2013. szept. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!