Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AM3+os proci belemegy AM3-as...

AM3+os proci belemegy AM3-as alaplapba?

Figyelt kérdés
2013. szept. 23. 22:57
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
1.5ös verzió van, de ha frissítem a 3.1-re akkor nem lesz semmi gond?
2013. szept. 24. 08:54
 12/16 anonim ***** válasza:
A nyák verziót nem tudod frissíteni, mint ahogy már említettem. Ez lényegében annyit jelent, hogy a gyártó is változtatott az alaplapon a gyártási időszak alatt és így ugyanannak a modellnek több verzióját is piacra dobták. A 3.1-es PCB variáns valószínűleg olyan áramköri elemeket/chipeket kapott, hogy képes legyen kezelni az AM3+ procikat, míg a régebbiek nem. Ezt nem lehet szoftveresen frissíteni, ha régebbi verziós az alaplapod, akkor csak AM3 procikat fogad. Ha nagyon AM3+-ra szeretnél váltani, akkor először vegyél alaplapot, abba belemegy a mostani procid és memóriáid is és utána veszel bele egy AM3+ procit is.
2013. szept. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
ok értem kösz
2013. szept. 24. 11:28
 14/16 A kérdező kommentje:
Igazából már csak azt nem értem hogy akkor miért adtak ki ehez a laphoz 3.1-es frissítést, mit érek el vele ha frissítem?
2013. szept. 24. 12:02
 15/16 anonim ***** válasza:

Az nem szoftveres frissítés, hanem hardveres azaz ugyanannak az alaplapnak több féle verzióját gyártották, mint ahogy már írtam. A később gyárott alaplapokon változtattak és így más PCB revízióval látták el őket. Ránézésre is találhatsz különbségeket:

Itt van a rev. 1.0:

[link]

Itt meg a rev. 3.1:

[link]


Az egyik legszembetűnőbb és fontos különbség a Te 1.5-ös és a 3.1-es revízió között, hogy a tiéden még SB710-es északi híd van (ez a chipset része), míg a 3.1-es verzión már SB810! Ezen felül is biztos ban még pár apró különbség, de nincs rá időm most átnyálazni. Szóval ezt nem lehet frissíteni, ez nem BIOS verzió, hanem hardveres különbség (az alaplap alkatrészei mások).

2013. szept. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"SB710-es északi híd van"

Elírtam, természetesen ez a déli híd. Az északi híd mindkét lapon AMD 770-es.

2013. szept. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!