Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD Procikról véleményetekre...

AMD Procikról véleményetekre vagyok kiváncsi hogy ezek tényleg tudják azt amit oda irnak mellé pl 8 magos meg 4.2ghz és ez teljesen olcsón adja az intelhez képest intel dupla áron megy és még gyengébb is?

Figyelt kérdés
Most fogok gépet összerakni és néztem intel procikat 100k körül ki is néztem de haver mondja hogy miért nem AMD veszek jóval erősebbek fél áron ezek jó procik játékra kellene a gép.

2013. szept. 23. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Az AMD-nél sincs valódi 8 magos processzor, csak elszerparált közös regiszterrel rendelkező álmag.

A közös regiszternek meg túrós a háta.

2013. szept. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 sün18 ***** válasza:
Játékra bőven jó az AMD IS, az intel erőgépekbe kell. Pedig én AMD párti vagyok :)
2013. szept. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Van egy kicsi kavarás az AMD magjai között.

A nyolcmagosai sokkal közelebb állnak a valódi nyolc maghoz, mint az Intel HT-s nyolc szálú négymagosai, de még az is több elemet megoszt két mag között, így bizonyos feladatokban csak négymagosként tud működni.


A pőre órajelek pedig már nagyon régen nem mondanak semmit a teljesítményről sem az Intelnél, sem az AMD-nél, péűne nem, ha a kettőt ez alapján kell összemérni.


Így viszont nem igaz, hogy az AMD olsóbban erősebb. Van alkalmazás, ahol igen, de átlagban a neki megfelelő Intel mellé van árazva. Az AMD sem jótékonysági intézmény, ha gyorsabb lenne, meg kérné az árát is.


Az AMD-knek viszont nagy hátránya a terhelt fogyasztás, ami a duplája is meglehet az azonos teljesítményű Intelhez képest. Üresjáratban (így megy legtöbbet egy PC) azért nincs ekkora különbség.


Ami a konkrét termékeket illeti, az FM2 foglalatba illeszkedő AMD-k általában megérik az árukat, mert vagy sokkal olcsóbbak, vagy sokkal erősebb IGP jár melléjük. Az AM3+ foglalatosok közül viszont egyedül az FX-3820 és FX-6300 éri meg.


Ami téged illet, ha 100 ezret költenél processzorra (játékra tök fölösleges, ha nincs mellette három csúcs videokártya), akkor az AMD nem tud alternatívát kínálni.

2013. szept. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 BM-Striker ***** válasza:

Egy i7-2600k/3770k/4770k jobb processzorok, min az FX83**.


A 8350 kb 0-20%-os lemaradásban van az i7-ekhez képest teljesítményben, van ahol gyorsabb is, de legtöbb esetben az i7 a jobb.


Ha a legerősebb processzor kell 1055/1050 platformra,akkor i7-e vegyél, ha leg-költséghatékonyabb 8 szálas processzor, akkor FX83**-at.


Az i7 kevesebbet fogyaszt, de ez csak nagyon intenzív felhasználás esetén indokolja felárat.

2013. szept. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hogy egyszerű legyen a választás:


Irodai felhasználásra 2 magos intel vagy 2-4 magos AMD

Játékra: i5 vagy fx 6300 vagy fx 8320

Tuningra, bikára, ipari teljesítményt követelű munkára,fölösleges pénzköltésre: i7

2013. szept. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!