Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Modellezők, rajzolók, tervezők...

Modellezők, rajzolók, tervezők, használtatok már trackballt (hanyattegeret)?

Figyelt kérdés

7 éve dolgozom a szakmában, 3D-s modellezéssel és műszaki tervezéssel foglalkozom. Eddig egy sima lézeres egeret használtam, de kezdi megadni magát. Viszont jó lenne kipróbálni egy hanyattegeret is, ha már egyszer ilyen munkához találták ki őket, hátha tényleg kényelmesebb vele a dolog. Csak nem tudom mennyire jók, kényelmesek, megérik-e az árukat, mert azért nem olcsók és sajnálnám érte a pénzt ha 2 hét múlva cserélni kellene. A másik, hogy van olyan funkció a tervező programban, amit úgy érek el, ha egyszerre nyomom a középső és jobb egér gombot plusz még tolom az egeret. Az ilyet pl. nem tudom mennyire egyszerű megvalósítani egy olyan egéren, ahol még a görgőt is ujjal vagy tenyérrel kell mozgatni.

Akik próbálták már azoknak bejött az ilyen egér vagy sem? Megkönnyítette a munkát? Egy ilyet néztem ki amúgy:

[link]



#trackball #hanyattegér
2013. szept. 22. 19:47
 1/1 anonim ***** válasza:
én eddig mindig lézeres egeret használtam modellezéshez, ezt szoktam meg, nekem ez a kényelmes, illetve mudboxhoz használok rajztáblát, de igazából ez személy és programfüggő, egy próbát megér
2013. szept. 25. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!