Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van valamilyen jó konfiguráció...

Van valamilyen jó konfiguráció ötletetek?

Figyelt kérdés

Van egy számítógépem, hat éves, és már mindenki más lecserélte ennyi idő alatt az övét (Nekik igazából már az ezelőtti gépük ment tönkre, mert ezt a kort sokkal hamarabb elérték azok. :D)

Amúgy a lényeg az, hogy segítséget kérnék egy jó gamer gép összeállításához!

Jó lenne, ha a gépház, a táp, az alaplap, RAM, videokártya és CPU kijönne max. 90 000 Ft-ból.

A hangszórót már kiválasztottam. A vinyót meghagyjuk a mostani gépünkből, a monitort is (Igazából ezek csak perifériák, de mindegy. :D)

Valamennyivel mehet az ár fölé ez. OS-sel együtt nem szeretném, ha túlságosan meghaladná a 110 000 Ft-ot.

A VGA támogassa az OpenGraphicsLibrary 2-t.

Szeretném, ha legalább 25-35 FPS-sel mennének a Source Engine-es játékok és a Minecraft.

Azt nem tudom, hogy megoldható-e, de szeretném, hogy a CPU Intel legyen, de a videókártya AMD. Ha nincs ilyen alaplap, akkor jó valami jó alternatíva is.

CD-DVD olvasó-írót is kérek szépen.

Ha nem megy minden pontosan így, alternatív megoldások is jók.

Üdv:

-- Tamás



2013. szept. 22. 11:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hdd-d van? Milyen?
2013. szept. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Azt írtam, hogy van. :D A vinyó nem Hard Disk Drive (HDD)? :D

Nálunk a C lemez kb. 97 GB. A D lemez 200 GB (én ezt használom mostanában).

A C-n maradt még kb. 24 GB. A D-n van még 194 GB.

Nem tudom, hogy rakassuk e majd át a D-t C-nek, a C-t meg D-nek, és az egész C-t áttöltjük a D-re... De szerintem nem. :D

Amúgy a Minecraftnál hátha megúszom ingyen azt az 5000 Ft-ot. :D Sokan írnak ki give kódokat. (Megvesznek egy kódot, amit megosztanak másokkal, így le tudják prémiumozni az accountjukat, de egy kód csak egy fiókra használható, szóval aki kapja, marja.)

Most fent vagyok egy ilyen sorsoláson. Hátha meg lesz, ha nem, akkor megvesszük sztem. mi magunk. :D Szerintem a Portal játékokat később vesszük meg.

Csak az a baj, hogy lehet, hogy miután nagy nehezen sikerül összegyömöszölni egy über konfig.-ot, anya nem engedi meg, hogy megvegyem azt. :(

Pedig már spóroltam-ajándékba kaptam összesen 85 000 Ft-ot, és ahhoz már nem kéne túl sokat fizetni. De lehet, hogy apa segít majd. :D Már sztem. elég nagy vagyok. :) Amúgy meg a jegyeim (nem tesi :$ ) kb. 85%-a ötös, további 5% ötös alá, a többi négyes, vagy hármas. Kettest ritkán kapok, de már életemben kaptam 3-4 egyest. Hátha kapok érte egy ilyen "ajándékot". Nem a 3-4 egyesért.

Jövőre, ha sikerül, szeretnék csinálni egy Youtube csatornát. Minecraft lenne, de nem gameplay mag tutorial. Vicces Machinimákat és Mine-imatoros kisfilmeket szeretnék készíteni (a Machinimák nem túl híresek itthon). Később még Gmodot, vagy SFM-et is használnék videokészítéshez. Felvevő Fraps lenne, editor meg Sony Vegas Pro. Néhanapján lenne gameplay is (TF2, Portal, Portal 2, Minecraft), vagy valami redstone, de nem túl gyakran.

Új kikötéseim nincsenek a géppel kapcsolatban, csak hogy Fraps-szel együtt jól menjen. :)

Üdv:

-- Tamás.

UI.: Bocsánat, hogy ilyen bőbeszédű vagyok. :D

2013. szept. 23. 10:20
 3/15 A kérdező kommentje:

*meg tutorial

XD

2013. szept. 23. 10:22
 4/15 bamboochatheone ***** válasza:
Csak úgy kíváncsíságból hadd kérdezzem már meg hogy mennyi idős vagy?
2013. szept. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
13. Jó ötleteim vannak a tanáraim szerint. :D
2013. szept. 23. 17:39
 6/15 anonim ***** válasza:

Gépet nem tudok írni, de azt tudom, hogy az nem valami gamer pc ami 25-35 FPS-el viszi a SourceEngine-s játékokat és a Minecraftot. Mivel a monitorod 60Hz vagy 50Hz-el megy ezért legalább annyi FPS kéne. Nem tudok GPU-t se mondani mivel nVidia-m van már az első gépem óta...


Egyébként Intel CPU megy AMD GPU-val.

2013. szept. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha megkérhetlek, írd le típusra pontosan mid van, és mennyi pénzt szánsz rá.

monitort is írj felbontást

2013. szept. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Elég szégyen az, hogy nem támogatod a fejlesztőket és inkább megpróbálod kikerülni a fizetést. Szívből remélem, hogy nem sikerül. :)
2013. szept. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Én megveszem, ha kell, de az a módszer, amit írtam, az is a Mojang "pénztárcáját" növeli. Tudod: megveszi valaki. Csak ő elajándékoz egy kódot, amit pénzért megvett a Mojangtól, és azt megkapja valaki, hogy aktiválja a Mojang accountját. :)

Ez is jó a Mojangnak. Nem akarok copy-t venni, sem akármi olyat, amivel semmi pénz nem került kifizetésre a készítőknek.

Én vagyok az egyetlen olyan a közelemben lévő Minecraftozók közül, aki az eredetit akarja. :D

De amúgy le volt töltve a tört verzió is, de azt nemrég kitöröltem. És még nem is működött.

És nem tudom megnézni, milyen vinyónk van. :$ Ott a kezelőben nézem, de csak a paramétereit írja, a gyártót nem. A hajlékonylemez-meghajtók ott vannak, de merevlemez semmi. Pedig van a gépben, az 100%. :D

2013. szept. 24. 14:06
 10/15 A kérdező kommentje:

A monitor valami Fujitsu Siemens. A katód sugárcsöves fajta, nagy monitor, de én meg vagyok vele elégedve. :)

Részletesen nem tudom ezt sem elmondani. A perifériákat nem tudom megnézni. :$

2013. szept. 24. 14:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!