Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehet Jumperolni...

Hogyan lehet Jumperolni merevlemezt?

Figyelt kérdés
Hozzám került egy 120 gb ide merevlemez és nincs rajta az a pöcök amivel a jumperolást lehetne állítani és még a bios se látja mi a teendő??

#jump hdd
2013. szept. 21. 21:16
 1/3 MaXXeGee ***** válasza:
Ha nincs "pöcök" (Jumper) akkor tedd egyedüli eszközként egy IDE kábelre, és ha nem ismeri fel, akkor nem feltétlen jó a lemez ...
2013. szept. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Már találtam egy jumpert /leszedtem a régi dvd íromról :DD/ és a cable selecthez dugtam és semmi sem történik eddig pedig a lemez jó hisz 2 hete még tökéletesen működött régebbi gépbe
2013. szept. 21. 22:20
 3/3 MaXXeGee ***** válasza:

Jumperold masterre, tedd egyedül egy IDE kábelre, lépj be a BIOS-ba, nézd meg, nincs e kikapcsolva az IDE vezérlő, majd keress olyat, hogy HDD Auto Detect :)

Vagy valahol az IDE eszközök kezelésére vonatkozó menüpontban tudod felismertetni ...

Látatlanba tanácsolni ezzel kapcsolatban nem egyszerű sajnos.

2013. szept. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!