Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy tudom lecserélni a...

Hogy tudom lecserélni a processzoromat?

Figyelt kérdés
Van egy Intel, 2 magos, 2,2 GHz-s processzorom és egy nVidia GeForce 9600 videó kártyám. Hát a processzor eléggé elavult, ezért szeretném lecserélni egy jobbra. Találtam is de az AMD-s, az gondot jelenteni ha AMD-s processzor meg nVidia-s videókártyám van, vagy ez lehetetlen, illetve problémás?
2013. szept. 18. 19:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem a videokártya miatt lehetetlen a dolog, hanem mert Intel processzoros lapba nem tudsz tenni AMD processzort...
2013. szept. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor keresek Intel processzort...
2013. szept. 18. 19:59
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem első körben nézd meg, hogy milyen alaplap van a gépedben, aztán annak a támogatási listájából válogass processzor.
2013. szept. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jaaaa, hogy az alaplapon is múlik xd
2013. szept. 18. 20:22
 5/10 anonim ***** válasza:
Te most szórakozol velünk?
2013. szept. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem, rohadtul nem értek a hardverekhez... Már össze vagyok zavarodva.
2013. szept. 18. 20:29
 7/10 A kérdező kommentje:

Ennyit értek:

Akkor tehát most intel alaplapom van, ezért Intel processzor kell. De nem mindegyiket támogatja az alaplap. Honnan tudhatom meg, hogy miket nem támogat? Azokat amik régebbiek az alaplapnál?

2013. szept. 18. 20:30
 8/10 anonim ***** válasza:

ÚÚÚh... akkor ez nehéz lesz.

Szóval.

Tölts le egy számítógép monitorozó programot. Ez arra jó, hogy megmondja neked milyen típusú és márkájú alaplapod, memóriád, processzorod, videokártyád, merevlemezed stb... van a számítógépházadba bepakolva.


Itt egy program: [link]


Írd le nekünk az adatokat és úgy már tudunk többet segíteni

2013. szept. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jellemzően azokat nem szokta támogatni, amik sokkal újabbak az alaplapnál. Csatlakozó fontos, én azt _tippelem_ a leírtak alapján, hogy valami Core2 alapú géped lehet, de valóban az AIDA vagy hasonló program telepítése után lehet csak érdemben válaszolni. (CPU-Z is elég lehet, alaplapot az is kiírja.)
2013. szept. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az AIDA azt mondja, hogy ismeretlen.
2013. szept. 21. 07:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!