Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez lehet hűtőpaszta probléma?

Ez lehet hűtőpaszta probléma?

Figyelt kérdés
Szétszedtem a gépet kitakarítani, mindent szépen elvégeztem, visszarakram a procihűtőt, de nem pasztáztam újra, pedig már vagy 2 éve volt utoljára. Észrevettem, hogy nagyobb dolog elvégzésekor (pl. játék, fullhd yotube videó) észveszejtően felpörög a procihűtő és még így is 70-80 foknál jár, pedig teljesen szabályosan van rajta minden. Eddig nem csinált ilyet, nagyon nagy terhelésnél sem ment 60 fok felé, most meg rrögtön felugrik. Ezt mi okozatja?

2013. szept. 18. 19:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Ujra pasztázod...én minden kiderül... :D
2013. szept. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát ha csak éppen nincs itthon még idő míg szerzek, ezért kérdeztem hátha vmi más. Bár ennyi adatból nem tudtok nagyon sokat segíteni szal kérdezzetek ha kell
2013. szept. 18. 19:39
 3/9 anonim ***** válasza:
mérj rá a hűtőre ha az is forró akkor nem a pasztával van a gond
2013. szept. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Muszáj újrapasztázni, ha leszeded, főleg, ha kétéves. Mivel már két éves, volt ideje beszáradni a nagy melegtől, aztán most, hogy levetted, már nem közvetíti olyan jól a hőt.
2013. szept. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mármint a hűtőt levetted. És mivel már régi a paszta nem fekszik fel úgy a procira meg a hűtőre, hogy rendesen közvetítse a hőt.
2013. szept. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 P.O.C. ***** válasza:
100%
A paszta felvitele után a nyomás és hő hatására az megszilárdul és megköt. Ha megbontod megszakad kötés és visszahelyezéskor már nem fog 100% -on felfeküdni, akár át is lapolhatják egymást és üres terek alakulhatnak ki, ami még több bajt okozhat, mintha paszta nélkül rakod fel. A tehát a hűtés hatékonyság ezáltal jelentősen visszaesik, mivel a pasztának pont az a fő feladata, hogy 100% -os kontaktust biztosítson. Tehát ha megbolygatsz egy hűtőt, azt mindig KÖTELEZŐ újrapasztázni!
2013. szept. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Artic alpine 11 rev 2 hűtőm van am ha segít, és a hűtőbordák langyosak coltak még jóval a leállítás után. Meg ha felmelegszik, és abbahagyom a terhelést, akkor nem gyorsan lehűl, mint szokott hanem nagyon lassan megy csak vissza az alap 36 fokra
2013. szept. 18. 19:47
 8/9 A kérdező kommentje:
Á, köszi P.O.C meg többiek! Közeljövőben újra lesz pasztázva, addig meg csak kisebb dolgokra használom.
2013. szept. 18. 19:49
 9/9 A kérdező kommentje:
Na újrapasztáztam a CPU-t, GPU-t egyaránt, a proci egyáltalán nem melegszik a vidikari meg viszonylag nagy megterhelés mellett is csak 50 fokos
2013. szept. 21. 21:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!