Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik tipusú most kapható...

Melyik tipusú most kapható dvd író képes dvd-r lemezen min.1x-es vagy 2x-es sebességgel írni?

Figyelt kérdés
Sehova nem írják, csak a max sebességet. NEC, Optiarc képes?
2009. nov. 5. 10:22
 1/5 anonim ***** válasza:
az összes.
2009. nov. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az összes mi? Az összes NEC, Optiarc? Sajnos az utobbi években nem találkoztam olyan íróval ami képes lett volna, mert mindegyiken a legkisebb írás sebesség dvd-r lemezre 4x-es volt. És ott nagyobb az írásnál a hibalehetőségek aránya.
2009. nov. 5. 11:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyobb a hibalehetőség? A gyorsabb írási sebességgel írható lemezeknél a lassabb írási sebesség okozhat hibákat. Minden lemezt annyi szoros sebességgel kell megírni amekkorával lehet, mivel arra tervezték. Én minden lemezemet egy ideje 16×-osan írom és egyik sem volt hibás.

Egyébként én Nero-t használok, és azzal menne az 1-2×-es írás is, bár nekem LG íróm van. De az egyik ismerősömnek meg NEC, neki is megy 1-2×-esen. Nem tudtam hogy létezik ilyen korlátozás egyáltalán amiről te beszélsz, de ha nálad van is ilyen akkor az sejtésem szerint csak szoftveres lehet nem hardveres.

2009. nov. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A bajom az, hogy a 4x-es sebességnél jóval nagyobb a hibalehetőségek aránya mint a 2x-esnél(tapasztalat), és nem szeretnék adat(crc)hibákat produkálni írásnál. 1 hiba, végzetes lehet pl.1 Operációs rendszer képfáljba történő írásánál. Most ASUS DRW-2014S1 íróm van, de csak 4x-es a lekisebb sebesség rajta. A lemezeken ez szerpel: 1-16x. Tehát 1x, 2x, 4x, 8x, és 16x-osan lehetne írni őket, igény szerint, de az írónál 4x-es a lekisebb sebesség. Több szoftverrel megnéztem, de hiába írja ki hogy írni fogja 2x-es sebességgel, akkor is felmegy 4x-esre írásnál. Igen vannak írok, amik ugyan ezeket a lemezeket (DVD-R) 2x-es sebességgel tudják írni. Az enyémen nem jön össze sehogy. Minnél gyorsabban írja az író az adatot, annál nagyobb a hibalehetőség aránya, hiszen pontos adatok lemezbe égetéséről van szó, nem csak átfutásáról.
2009. nov. 5. 15:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Én soha nem tapasztaltam hibákat maximális írási sebességnél. Nem is használok mást, minél gyorsabb annál hamarabb megvan. Akkor az íróddal van a gond ha nagy sebességnél hibákat produkál.
2009. nov. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!