Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi ez 1920x1080/24p?

Mi ez 1920x1080/24p?

Figyelt kérdés

Van egy-két játék ami úgy indul el hogy kiirja a monitorom.

(tv) 1920x1080/24p-> és ez igy akad ronda a kép mert alap járaton azt írja 1920x1080/60Hz. Nagyon fontos. (Hdmi kábelről játszok.



2013. szept. 15. 14:59
 1/4 anonim ***** válasza:

24p azt jelenti esetünkben, hogy 24 Hz-es képfrissítést használ és progresszív pásztázást, ami azt jelenti, hogy 24 Hz esetén másodpercenként 24x rajzolja újra a képet és mivel progresszív, az egész képet rajzolja újra és nem csak minden második sort, mint váltottsoros (interlaced) esetén. Tehát az jó.


A 24p egyébként ROSSZ játékhoz, mert a maximálisan megjeleníthető képkocka/másodperc 24-ben maximalizálódik, ami játékban a lélektani legalacsonyabb határ, ami még játszható. Pont, hogy játéknál kéne a 60Hz.


A 24p Blu-ray filmek nézéséhez ideális, játékhoz messze nem az. A játék beállításaiban nézelődnék.

2013. szept. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt, összekötötttem vga kábellel(dvi átalakítóval), és jó lett. Nekem azt mondták, hogy valószínűleg a HDMI kábel rossz minőségű.
2013. szept. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy a kábel a ludas, hanem egy beállítás. A VGA meg nem ajánlott, mert Analóg. Bezavarhat neki sok dolog, pl mikrósütő, miegymás, raádásul az nem kínál képarány korrekciót sem.
2013. szept. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
2 valázsoló vettem egy dvi vga átalakítót és most normálisan működik Köszönöm mindenkinek a választ
2013. szept. 15. 19:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!