Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gamer PC-be SSD? De milyen?

Gamer PC-be SSD? De milyen?

Figyelt kérdés

Hello


Lenne egy gamer pc-m. SSD-t szeretnék bele tenni de nem tudom milyet tegyek bele. Márka fele Kingstonba gondolkodok.


Az alaplapom támogat 1x SATA 6Gb/s és még 4x 3Gb/s

Most egy Seagate 2TB 700rpm 64mb cache és aszthiszem hogy SATA 3-as vagy 2-es. A 6Gb/s SATA csatin van az alaplapon.


Ha veszek bele egy Kingston SSD-t akkor milyet vegyek? Mennyire gyors egy HDD-hez képest mint az enyém? Jelenleg operációs rendszerhez kell. A csatoló felület meg gondolom SATA lesz.Operációs rendszerhez meg elég egy 30 vagy egy 60GB-os is.


Előre is köszi



2013. szept. 14. 20:37
 1/3 anonim ***** válasza:
nem jó
2013. szept. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha SSD-t veszel (SATA3-ast!) mindenképp azt dugd a SATA3-ra. A HDD, akármilyen gyors nem használja ki jóformán még a SATA2-t sem.


Az oprendszerhez legalább 60GB!


Én most vettem pár hete egy Kingston HiperX 3K-t(240GB).

Mit is mondhatnék?

Gyorsnak gyors. A rendszer sokkal gyorsabb, mint a HDD, de a játékoknál nem venni észre jelentős különbséget. A pályák töltésénél van valami nyereség (pár másodperc).


(Bosszantó, hogy a Rendszer a HDD-t rendszeresen kikapcsolja kihasználatlansága miatt, majd mikor megnéznék egy filmet (kedvenc sorozataim a HDD-n vannak) akkor kezdi felpörgetni, rövid szünetet iktatva a tevékenységébe.

Tudom ez kikapcsolható, így viszont TELJESEN halk a gép, amíg nem nyúlsz a HDD-hez.)

2013. szept. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az ssd csak bekapcsolást,oldalak megnyílása,játék betöltése(és 1 kicsit a letöltést is de ez -kb.2p/óra)

A játékot nem gyorsítaná nagyon

2013. szept. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!