Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretnék egy új, jobb RAM-ot...

Szeretnék egy új, jobb RAM-ot venni az eddigi 4 Gb helyett. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Olyan 8 Gb-ra gondoltam, mert szoktam játszani is, és egyre lassabban visz egyes új játékokat...

2013. szept. 13. 20:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Alaplap?
2013. szept. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem a RAM háza táján nézelődnék elsőnek, ha nem kielégítő a teljesítmény, hanem Videókártya > Processzor > RAM sorrendben. 4GB elég minden mai játékhoz, ellenben a videókártya nagyon sarkallatos pont. A processzor nem számít manapság olyan sokat, de az is számít azért.
2013. szept. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem se RAM problámád van. Nekem ugyan van 8GB, de a játékok még nem nagyon használják ki (FX-6300 és HD7850-nel nyomulok). A Crysis 3 és a BF3 alatt ugyan elfogy közel 3,5GB összesen, de sok új játéknál is 3GB alatti a RAM kihasználtság. Milyen vasad van?
2013. szept. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
1 giga videókártyám van, intel core i 3 3,07 ghz (asszem) proci
2013. szept. 13. 23:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Az nagyon nem számít hány gigás a videókártyádon a framebuffer. Ha történetesen egy szutyok lassú kártya, amire parasztvakításként ráraktak olcsó 1GB DDR3 ramot, alacsony órajelent, mondjuk 64-bites adatsínnel, az kábé a "van kép" kategória, de játékra nem alkalmas a teljesítménye. Nagyon ostoba tévhit, hogy a memória mérete a lényeg. Számít ugyan némileg, de csak ettől még lehet hulla lassú is.
2013. szept. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Így van, inkább írd le pontosan, hogy milyen a kártyád, mert bizony két 1GB-os kártya között lehet 10-15x-ös teljesítmény különbség is....nem az határozza meg a GPU teljesítményét (pl HD5450 1GB vs HD7850 1GB...ég és föld a két kártya).
2013. szept. 14. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!