Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért fagy le a gépem?

Miért fagy le a gépem?

Figyelt kérdés

Régen is baj volt a géppel (lefagyott/újraindult állandóan, a hibaüzenet bluescreen volt), de múlthéten tönkrement a táp és az alaplap, ezért újat vettem mindegyikből. Kb 2 napig tökéletesen ment a gép, azután ismét elkezdett lefagyni.. Van amikor bootolásnál is lefagy, van hogy az üdvözlőképernyőnél, és van amikor játék/net/film közben. Kitisztítottam mindent, a kábeleket ki- és bedugtam, de még így sem jó. Sokszor jön be egy olyan képernyő indításnál, hogy nyomjam meg az f1et a bioshoz, az f2-t pedig az alaplap gyári beállításaihoz, akkor szerencsére elindul, de a dátum 2001 lesz a gépen... Néha működik tökéletesen órákig, de légtöbbször lefagy és ezt csinálja. Mit tehetnék? Mi okozza ezt?


Alaplap: ASUS P4P800 SE

Proci: Intel 3.00 GHz virtuális kétmag

Videókártya: ATI Radeon HD 3650 AGP

Ram: 2,5 GB

Op.rendszer: Win 7



2013. szept. 8. 15:43
 1/3 anonim válasza:
Ha nem tudja megjegyezni rendesen az időt/dátumot, akkor CMOS probléma. Cseréld ki az elemet az alaplapon.
2013. szept. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Cseréltem, de ugyanazt csinálja.
2013. szept. 8. 16:28
 3/3 Gábor_79 ***** válasza:
Lehet, hogy az 'új' alaplap sem volt hibátlan, mert nem mai darab. Használható megoldással nem tudok szolgálni.
2013. szept. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!