Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem tudom átállítani a...

Miért nem tudom átállítani a processzor szorzót?

Figyelt kérdés

Van egy Asrock G41M VS2 alaplapom benne egy Intel Pentium E5500 2.8 ghz processzorral amiben úgy jön ki a 2.8 ghz,hogy

14*200mhz egy ideig 14-en is volt a szorzó de egyszer észrevettem,hogy lassabb lett a gép beléptem a biosba és láttam hogy processzor speed 1.2 ghz és,hogy 6*200mhz a szóró ezután próbáltam állítani de nem tudtam akármire állítom a bios beállításokat ha manual ha auto semelyiken se tudom átállítani



2013. szept. 8. 09:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű, szorzózáras procid van.
2013. szept. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És azt valahogy felehet oldani mert régen ment 14 szeres szorzón egyszer meg csak úgy magától lement 6-ra
2013. szept. 8. 10:43
 3/3 Alex Fly ***** válasza:

Nem lehet. A mai CPU-k (1-2 kivételtől eltekintve) lockolva vannak. Mivel nem külön áramkör a szorzó, hanem a proci része, ezért max akkor tudnál vele valamit kezdeni, ha kiszednéd a lapkát a tokozásból -ami azonnal az elhalálozásához vezet.

Az pedig, hogy működés közben a terheléstől függően változtatja a működési frekvenciát, manapság már természetes. Az én 3,2 GHz-s provikám is az ideje jelentős részét 800 MHz-n ketyegve tölti...

2013. szept. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!