Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy kis agytörő. Ti hogyan...

Egy kis agytörő. Ti hogyan oldanátok meg ezt a monitor-grafkártya kábelozást?

Figyelt kérdés
Szóval adott egy grafikus kártya, amin van 1db D-sub (vga); 2db DVI-D; és 1db HDMI kimenet. Namost a D-sub kimenet az foglalt, ugyanis az egyik (régebbi, de nem régi) monitor csak azt támogatja. Viszont a minap vettem egy új monitort, [24" 1080p] amin van d-sub és DVI-D csatlakozó is, [és persze, hogy az olcsóbb D-Sub -os csatlakozót adták hozzá]. Nem szeretnék még plusz 10-15 eurót kidobni egy DVI-D -s kábelért, amikor van itthon néhány alternatív megoldás. Emelett azt sem hiszem, hogy egy 24 colos, FullHD-s képernyőt D-sub-on optimális nézni. Szóval én azt gondoltam, hogy a HDMI kimenetbe bekötök egy normál HDMI kábelt, majd esetlegesen átkonvertálom DVI-D-re, s azt be a képernyőbe, vagy a DVI-D-s kimenetet átkonvertálom D-Sub-ra. Most igy átnézve elég kaotikus az egész... Ti mit ajánlotok?
2013. szept. 2. 20:37
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Vegyél DVI-D kábelt. A leg egyszerűbb.

2. Vegyél egy DVI-D - HDMI adaptert. Elektronikusan kompatibilis. Ha van HDMI kábeled, ez a jó megoldás.

3. A D-SUB-ot felejtsd el. Ha van digitális, szóba sem jöhet.

2013. szept. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Valószínűleg a másodikat fogom, mert HDMI-m az van és lehet, hogy konverterem is akad valahol. Volt egy, csak az nem a D-s DVI verzió volt.
2013. szept. 2. 22:03
 3/4 anonim ***** válasza:
Pedig az kell... az A nem hinném, hogy nyerő... :D
2013. szept. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Valószínűleg a másodikat fogom, mert HDMI-m az van és lehet, hogy konverterem is akad valahol. Volt egy, csak az nem a D-s DVI verzió volt.
2013. szept. 2. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!