Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videókártya gond. Lehet...

Videókártya gond. Lehet megvan az ok?

Figyelt kérdés

Ati radeon x1550 em van 512MB AGP

játékoknál textúra bug van, kivéve opengl játék (pl minecraft)

ASUS a7a133 alaplapom van, és az users manualba azt írják h 256MB ig szereti az agp memóriát.


Lehet h ezért rosz? Mert az enyém 512es?



Tudnátok linkelni olyan agp-s alaplapot ami támogatja az 512eset? A legjobb az az lenne ha socket a proci foglalat lenne (és esetleg sdram). Ismerősöknél lehet h lenne.


2013. szept. 2. 07:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Az alaplapnak nem sok köze van a videokártya memóriájához. Nem az AGP aperture size opcióra gondolsz? Ilyet lehet állítani az alaplapokon és elképzelhető, hogy 256MB a max, de ez azt jelenti, hogy a videokártyának megszabható, hogy maximum mennyi memóriát kölcsönözhet a RAM-ból, ha a sajátja kevés lenne (persze a RAM meg lassabb, így nem teljes az öröm). Az X1550-re viszont bőven sok az 512MB memória, így ott apertura méretre nincs is szükség, anno a kisebb kártyáknál sem volt értelme ezt 128MB fölé állítani a BIOS-ban.

Szép dolog, hogy még mindig megy egy Socket-A foglalatos gépezet, de egyrészt rákölteni nincs sok értelme, másrészt találni egy jól működő, megbízható alaplapot sem egyszerű szerintem. Az egyik legjobb socket-A foglalatos lap szerintem az Abit NF7 volt, de kétlem, hogy ez megoldaná a videokártya problémád.

2013. szept. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az a gond, hogy ehhez már friss drivert sem találsz. Veszel ugyanannyiért egy FM2-es A4-es procit egy 9k-s alaplappal és megtöbbszöröződik a teljesítmény, mint ezzel a géppel szenvedni.
2013. szept. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Tesóm gépébe tökéletes volt csak szerzett másikat.


Arra gondoltam amit írtál :)


Nagy esélyel ingyen tudok alaplapot szerezni, mert ismerősömnél rengeteg régi gép hever a padláson (rendszergazda).

2013. szept. 2. 11:01
 4/4 A kérdező kommentje:
Találtam drivert (neten is és cd-m is van, de egyik se oldotta meg a gondot. Pedig másikba jól ment)
2013. szept. 2. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!