Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Leírnátok h ti hogyan kezdtek...

Leírnátok h ti hogyan kezdtek bele egy konfig összeállításába?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi h pl: vki megad egy összeget és hogy válogatjátok ki a lehető legjob hardvereket az adot keretbe! Hogy kezdtek hozzá, hogy döntitek el pl: Intel vagy AMD ; Nvidia vagy AMD! Mióta érdekel tikteket a számítástechnika ( hardveres!!) része, szakmaként vagy hobbi ként űzitek! Nagyon megköszönném ha minél többen szánnátok a kérdésemre egy kis időt! Nekem ez fontos lenne, érdekes! Előre is köszönöm mindenkinek!

2013. aug. 31. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Először is ha megad egy árat, abból már lehet következtetni, hogy megéri-e Intel-re építeni, vagy "csak" AMD-re. Mivel az Intel és Nvidia is elég drága, így ezek a konfigok 200ezer felett kezdődnek. Ez alatt AMD éri meg.


Személy szerint én rengeteg tesztet olvastam, folyamatosan figyelemmel követem az árak mozgását, figyelembe veszem a rivális hardverek (pl nvidia és amd között) árait, minőségét, tudását, stb.. Ha az összes dologgal nagyjából tisztában vagy, akkor kb. kirajzolódik a fejben, hogy mi mellé mi illik, hogy arányos, hogy kiegyensúlyozott, hogy hozza ki magából a konfig a lehető legtöbbet, hogy fogyaszt keveset. Ez csak töredéke annak, ahogy én összeállítok egyet, de az egészet leírni hosszú lenne. Tanulj informatikát, úgy könyebb ezt "megtanulni" (bár én nem azt tanulok).

2013. aug. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én 12 éves koromban kaptam az első gépet amit már akkor is itthon állítottak össze apuék a barátjával, én mindig csak tesztelő és az igények kifejtője voltam, 17 éves koromra már tisztában voltam vele hogy milyen a játékra épülő és a munkára való gép

Igazából nem annyira ásom bele magamat, csak éppen annyira hogy magamnak összetudjak állítani egy konfigurációt, ami főként játék miatt kell


Első és legfontosabb az ár, és hogy mire szeretné használni a gazdája, ettől kezdve olyan dolgok játszanak szerepet mint pl a ram mhz-e és késleltetése, processzor órajele stb

Az intel nvidia párosítás valóban drágább, viszont hozhatnak egy-két pluszt is azért az árért, amit egy Amd vagy Radeon nem hozna

Ha pl 170e ft a keret akkor, egy asrock amd, ati összeállítás lenne benne


Amit kinéztem most asus/intel/nvidia párosítás 290-be lenne, persze a többi kiegészítővel együtt, ram,ház,táp,hűtés

De megvárom a decembert,januárt mert hátha jön újabb kedvezőbb cucc ami jobban megérné

2013. aug. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én hobbiként űzöm bár ettől még pc-hez kevésbé értő ismerőseim mindig engem keresnek.

Valszeg azért mert én nem kérek érte pénz.


De ami az őszszerelést illeti nagy vonalakba.

Első kérdésem mire használná ?

Erre két féle válasz van általában nettezésre vagy játékra.

Tudom ha van még az úgynevezett KTF, de azt nem az átlag emberek szokták kérni.


Szóval ha nettezésre kell igyekszem a legolcsóbban kihozni amit lehet.


Háznak egy Gigabyte GZ-X6

Processzornak elég egy 2 magos Intel. (Nem mondom h AMD rossz lenne de az Intelel nekem még nem volt bajom.)

Processzor hűtőnek. pl GIGABYTE GBT CPU Waterblock GH-WPBC1


Alaplapnak elég ami betud fogadni 2 gb ddr3-at. Egy 512 mb-s vga-t,pl ez Gigabyte Gigabyte GA-H61M-DS2 a hálókártyából elég egy TP-LINK TL-WN751ND. Optikai meghajtónak elég egy sima dvd 5-ös olvasó. Winchester-nek mondjuk Sata 2-es max 200 GB-s merevlemez 5400 rpm-el.

Tápegységnek egy 450 W-s CORSAIR-t javasolnék.

(ÉN nagyon megbízhatónak tartom.)

Ha szeretné még raknék rá egy Windows Vista sp1-et.


Nem hiszem h aki fbzik meg zenét hallgat, filmet néz annak ennél erősebb gép kéne.


Ezzel szemben aki játszana meg erősebb gépet igénylő dolgai vannak pl videovágók, különböző szerkesztők...


Annak kb így nézne ki.


Gépház Thermaltake Chaser A31 VP300A1W2N

Processzor Intel Core i7-3930K.

Processzor hűtő-nek Corsair H70 (CW-9060002-WW)

Alaplap ASUS Z9PE-D16/2L/IKVM

Memória pl legalább 32 GB de az alaplap 512 GB-ig bővíthető. Hosszútávra tökéletes.

winchester 4TB Seagate Barracuda 7200.14 64MB cache, 7200rpm SATA-3

VGA Gigabyte HD 7970 3GB

Táp CORSAIR CMPSU-850TXV2EU

Optikai meghajtó LG BP40NS20

Hálókártya ASUS PCE-N53


És erre már mindenképp egy Windows 7 Ultimate 64 bit-et raknék.


Hát kb.

2013. aug. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja és 11- éves korom óta.

Előző.

2013. aug. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 apuci29 válasza:

Úgy látom hogy sokan a drágább cuccokra megy az ember! Biztos hogy a drágább jobb?

a tesztek is ezt mutatnák? hát nem éppen...

Amugy 2012-be vettem az első komolyabb gépem egy hónapig vacilláltam amd vagy intel mert akkor is olcsobban ki lehetett hozni még hosszú távra játékra alkalmas gépet de akkor az intel mellett döntöttem és mostanában átálltam egy amd apura ami integráltan is jól veszi az akadályokat

2014. jún. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!