Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy VGA Guru legyen kedves...

Egy VGA Guru legyen kedves magyarázatot adni. Érdekes kérdés, vagy csak nekem nem esik le valami?

Figyelt kérdés

Halihó! Nemrég vettem konfigot ( fsphexa400, 750k, pro4-m alaplap, 7790 dual-x oc, 8gb hyper-x cl10), és windows8-at feltelepítve kezdésnek minden szipi-szupi volt. Toltam pár játékot, Metro, BF3, nem volt gond, viszont a WoW eléggé akadt. Gyanús volt a dolog, leszedtem egy GPU-Z-t és pár perc játék után a következő kép fogadott:


[link]


Látható hogy minden nagyon szépen üzemel, gyári OC plafon megvan, DE DYNAMIC MEMORY USAGE 1133 MB?? Gyerekek, ebbe nem 1024 dedikált van, és azt kéne használnia? Miért írja ezt? :D a 8 giga ramomból a kép készítésekor kemény 5 maradt szabadon.. Legyetek kedvesek minél többen leírni a véleményeteket, tájékoztatni, hogy mi a franc történik :D Köszönöm. :)


2013. aug. 30. 08:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Valami hibádzik ott, mert a Dedicated memóriára 0 MB-t ír (ez a videokártyán lévő memó) és a Dynamic-ra írja az 1133MB-t, ami a rendszer memóriát (RAM) jelenti, hiszen onnan csippenthet magának a GPU, ha kell (igaz ez lassú). Mondjuk egy HD7790-nek elégnek kéne lennie 1GB memóriának! A képen további érdekesség, hogy a GPU load csak 50%...ezt visszafoghatja CPU limit is illetve a bekapcsolt vsync (pl a GPU 120 fps-re képes, de a vsync miatt 60 fps-re korlátozódik a sebesség és a GPU így 50% terheléssel megbírkózik a feladattal...ez egyébként jót tesz a fogyasztásnak és a hőmérsékletnek is, tehát a vsyn-nek lehet ilyen jellegű haszna is a tearing jelenség kiküszöbölésén felül).

Ha valamiért a GPU mégis csak a rendszer memóriát használná, az megmagyarázhatná az alacsony kihasználtságot és az akadozást a játékok alatt, de nem értem miért tenne ilyet...ez esetleg a driver vagy a játék hibája lehetne, de az is lehet, hogy a GPU-Z ír ki helytelenül (ez viszont nem magyarázza az akadozást WoW alatt, pedig annak szvsz sebesen kéne siklania a gépeden).

2013. aug. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kedves Válaszoló! Igen, valóban v-syncelek, fullhd led-en nincs értelme 60 fps fölé menni. Ez megmagyarázza a gpu kihasználatlanságot. Értek én mindent, amit leírtál, hasonló gondolataim támadtak ezzel kapcsolatban nekem is, kipróbáltam ablakban még pár játékot, ott is ez a helyzet. De hogyan lehetne ezt megoldani? Külföldi fórumokon írták hogy 3gb system ram felett, és 64 bit mellett alapértelmezetten van sysram használati feature, amivel nem lehet mit kezdeni. De könyörgöm... nem azért van az 1gb ddr5, overclockolva, hogy a sysramomat egye.. valaki más esetleg help?
2013. aug. 30. 09:55
 3/4 A kérdező kommentje:

Problem Solved.. végülis a GPU-Z csak a világ egyik legismertebb gpu monitor programja... a megoldást a képen látjátok. :)


[link]

2013. aug. 30. 10:09
 4/4 anonim ***** válasza:
Látom a GPU-Z egyben írja nálad és a Dinamic mezőben. Nekem egy HD7850 2GB karim van és régebbi verziós GPU-Z-t használok (0.6.7. jelenleg) és rendesen mutatja a memória kihasználtságot...
2013. aug. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!