Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elég lesz a táp?

Elég lesz a táp?

Figyelt kérdés
Intel i7 3770K, húzva, MSI GTX 660 TF OC. A kártyát be tudtam szerezni 20-ért havertól, így mivel dolgozok is, maradt pénz erősebb cpu-ra.:D Későbbiekben cserélve lesz egy HD 7970 körülire. Otthon van egy Coolermaster GX 450W tápom. Max. 540W-ot tud leadni, Enhance beles, úgyhogy jó minőség. Viszont elbírná ezt a konfigurációt? Nemigen szeretnék új tápra beruházni, de ha muszáj milyet ajánlanátok? Előre is köszönöm!

2013. aug. 29. 11:12
 1/9 Itt ***** válasza:
ez egy jó kérdés. Szerintem rakd össze és teszteld le a konfigot valami gépzabálóval. És közbe figyeltesd a részeket egy Ajda-val vagy valami más figyelőprogrammal. Ha nem bírja akkor kiderül
2013. aug. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Itt ***** válasza:
Esetleg a fogyasztásmérővel megnézheted mennyit eszik csak a gép
2013. aug. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbálom! Tudom, hogy elég nehéz megválaszolni, de elvileg mennie kéne, mert azért egy konfiguráció csak nem eszik meg 450W-t? Vagy rosszul tudom?
2013. aug. 29. 11:25
 4/9 Itt ***** válasza:
Ezt akkor tudod meg pontosan ha leteszteled
2013. aug. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Max. 540W-ot tud leadni, "

Ezt még peak teljesítménynek is sokallom, de 12V-on a max 420W. A konfigot el kell bírnia, bár függ attól, hogy a CPU mennyire van húzva. Van az a szint ahol kegyetlen zabagép lesz bármiből, de aligha hiszem, hogy a fenti i7-ből kihúztál akár maxon 100W-tnál többet.

2013. aug. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem,hogy megenne 450 wattot.Alapjáraton biztos nem.DE teszteld le a gépet.Küldj rá 3Dmarkot meg ilyeneket.Vagy játssz rajta valamit.Ha fagy a játék akkor gond van.Viszont lehet,hogy a későbbiekben cserélni kell a tápot még ha bírja is.Kevés az a 450Watt.
2013. aug. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Fórumokon olvasgatom, h 4,2-n, kis feszemeléssel, +18W. Valszeg eddig húznám, az i7 meg alapból sztem viszonylag keveset fogyaszt. Viszont jelenleg nem tudom tesztelni, tudom, hogy látatlanba nehéz, de köszi a segítséget!
2013. aug. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
(Bocs, másik haver fiókjából volt:D)
2013. aug. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem is eszik úgy sokat, plusz stressz teszt nélkül maxon nem is járatod őket, de ha a VGA-t nem bántod még úgy se lesz baj.


"Viszont lehet,hogy a későbbiekben cserélni kell a tápot még ha bírja is.Kevés az a 450Watt."

Mi van?

2013. aug. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!