Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem ismeri föl az xp a...

Calada2 kérdése:

Miért nem ismeri föl az xp a RAM-ot?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nemrég fejlesztettem a gépemet. Idáig 1 Gb RAM-om volt, most beletettem egy ugyanolyat, de az xp még mindig csak 1 Gb-t ír. A bios és a CPU-Z nevű progi felismeri. Mit csináljak hogy az xp is felismerje?

2013. aug. 28. 09:29
 1/8 anonim ***** válasza:
telepitsd fel az alaplap chipkészletének a driverét.
2013. aug. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 csacsi2 ***** válasza:

Mondanám hogy passzolok. Az xp -nek 4GB ramot fel kell ismerjen, az felett is megoldható de nem az igazi. Milyen ramok vannak benne? Lehet nem egyezőek. Az alaplapi leírást el kellene olvasnod és szükség esetén frissítened az alaplapi vezérlőket, lehet jumperelni kell, hogy mindkét foglalatot használni tudd. Esetleg a bios beállításaiban nézz körül. Nekem ment gond nélkül a bővítés (512+1). Lehet hibás a ram. Gondolom a "most beletettem egy ugyanolyat," úgy érted hogy a másik mellé...Az ugyanolyan az miben ugyanaz? Lehet valami mégsem ugyanaz.Esetleg a boot.ini szerkesztésével megoldható! Ez csak saját felelősségre mivel 4Gb vagy annál nagyobb memóriához van a /pae kapcsoló Esetleg még a /3GB kapcsoló segíthet.


[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINNT

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINNT=''Windows XP Professional'' /PAE /3GB


Mindenek előtt készíts biztonsági mentést mielőtt a boot.ini fájlt szerkeszted (ha már sehogy sem megy)!!!!!

Először alaplapi chipset frissítése (szükség esetén bios frissítés)

Alaplap leírása (szüks. esetén jumperelések)...

Bios beállítások.

2013. aug. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az alaplap: MSI MS-7309 Chipset: Nvidia mcp61

Volt egy DDR2-es 1Gb-s Kingston RAM és most egy ugyanolyat tettem be mellé (A chipset driver telepitése nem segített)

2013. aug. 28. 11:37
 4/8 csacsi2 ***** válasza:
a memóriának a gyártó és a kapacitás a legkevesebb inkább az hogy azonos legyen a memoria időzítés pl.:DDR2 és 200 MHz legyen mindkettő.
2013. aug. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ugyanúgy 333MHz Mindkettő
2013. aug. 28. 12:19
 6/8 csacsi2 ***** válasza:

Próbáld meg a bios reset -et, vagy cseréld meg a kettőt.Nézz körül a bios beállításokban.

BIOS frissítésnek nézz utána.


A bios frissítése tönkreteheti a gépet ezért csak körültekintően és ha biztos vagy hogy jót telepítesz!!!

(ha jol tudom az 1.C -nél jár, de nézz utána [link]


más már nem nagyon lehel. Gondolom a widows xp frissítések megvannak hogy az oprendszert kizárhassuk.

a bios beállításai mérvadóak, keresgélj ott először (memory over vagy valami hasonló),ha nem találsz semmit reseteld a biost hogy alapra álljon (cmos reset jumper, vagy load default beállítás, esetleg vedd ki az elemet egy kis időre, hogy alapra álljon)frissítését csak legutoljára.Nézz leírást az alaplapról, lehet csak egy jumpert kell arrébb tegyél.

jobbat nem tudok mondani az xp simán fel kell ismerjen 2Gb ram -ot, esetleg lehet a boot.ini szerkesztésével /PAE kapcsoló próbálkozni, de az 4GB felett lényeges.

2013. aug. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 sasikaa ***** válasza:
A másik, hogy az új RAM-ot egyedül tedd bele a gépbe. Ha megy azzal is, MINDEGYIK slotban felismeri, akkor kell tovább gondolkodni. Ilyen régi gépeknél előferdül, hogy eggyik slot elszáll. Ilyenkor nem mindig ismeri fel a benne levő ramot...
2013. aug. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Sikerült megoldani (:
2013. szept. 2. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!