Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az NVDIA Geforce Gainward...

Az NVDIA Geforce Gainward 9800 GT 1Gb-os Green Edition videókártyának a GPU órajele és a memória órajele meddig húzható biztonságosan?

Figyelt kérdés

Tehát ez a VGA:

[link]


Én a GPU órajelet 550-ről 582-re szoktam húzni, a memória órajelet 900-ról 980-ra. Így a kártya 30°C-os szobahőmérsékleten 66-67 °C-ra melegszik.

Most így, hogy már hűvösebb az idő, kb. 56 fokig megelszik.

Húzhatom biztonságosan mondjuk a GPU órajelét 600-610-re, a memória órajelet 1000-re, ha monjuk 62 °C fokig melegszik fel?

Vagy az már nem egészséges, esetleg feszültséget és kellene már emelni?

Ha nem melegszik túl a kártya..monjuk 60 fokig melegszik, de nagyon fel van húzva az órajele, de nem elegendő a feszültség, akkor történhet maradandó károsodása a VGA-nak?


2013. aug. 27. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:

+32mhz nek semmi értelme, semmit nem ér.

Minimum egy 150mhz-t húzz rá, úgyis kifagy ha nem bírja

2013. aug. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, tehát ha nem melegszik túl (mivel nézem a hőmérsékletét), akkor is ki fog fagyni ha túl van húzva és nem lesz baja a kártyának..ugye? :D
2013. aug. 27. 12:35
 3/5 anonim ***** válasza:

80fokig ne foglalkozz vele

Igen, melegedés nélkül is fagyhat

2013. aug. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Végül is azt gondoltam, hogy ki fog fagyni, de a kártya károsodhat is? :D
2013. aug. 28. 04:11
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen

Ezért nem kell hozzányúlni ha nem értessz hozzá.

2013. aug. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!