Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a konfigról? És miért? AMD FX-6100 - GTX660 - 2*4 GB RAM - 1 TB - Gigabyte GA-78LMT-S2P

Figyelt kérdés
2013. aug. 24. 23:03
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
100%

Két mondjuk 400W-s táp között igen nagy különbségek lehetnek, például, hogy az egyikben benne van mindenféle védelmi technológia (túláram, túlfesz, rövidzár, túlmelegedés stb) a másik meg ilyen szempontból hiányos. Vagy az egyik hosszú távon leadja a ráírt teljesítményt és rövid időre akár 15-20%-kal nagyobb terhelést is képes lekezelni, a másik meg a ráírt értéket bírja csak rövid időre (vagy még annyit se) és hosszú távon annál jelentősen kevesebbet képes nyújtani. De lehet, hogy a jobbik stabilabban tartja a feszültségeket a különböző terhelési sznteken, míg a másik veszélyessé válhat (az alkatrészekre). Esetleg az egyinél az ágak elosztása jobb és magasabb a hatásfok (így kevésbé melegszik és kevésbé tekeri a villynórát ugyanolyan konfig mellett). Szóval táp ás táp között lehetnek komoly különbségek ugyanolyan névleges teljesítmény feltüntetése mellett.

A Bull/Vishera alapú procikat bűn nem tuningolni, legalább alapfeszültségen, ehhez is jól jön egy normális deszka, de hosszabb távra talán a Sata3/USB3 támogatás is jól jöhet még egy modernebb deszkával.

2013. aug. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:

Az hogy 500 Wattos, az max annyit jelent hogy az a maximális teljesítmény amit le tud adni (persze lehet olyankor már füstöl:) ). Mint ahogy egy szénné tuningolt 1000 lóerős kocsi is erős, de gyakran az élettartama üzemórákban mérhető.

A másik tényező az a hatásfok is, ami szintén fontos, ezért is jó ha "80 plus"-os a táp. Egy gyenge minőség és hatásfokú táppal többet is fog fogyasztani a géped, mert ha szar a táp, akkor lehet 370 Wattot fog kérni aahhoz hogy 300 wattot leadjon a gépnek.

Szóval 500 wattos és 500 wattos táp között is nagyon sok különbség lehet.

Lehet hogy ahol egy 400 wattos minőségi táp iválóan teljesít egy konfigban 360 wattos összfogyasztással, ott a szar minőségű 500 wattos táp elfingja magát.

2013. aug. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:

az a baj hogy ezek a lehetek...


honnan lehet tudni hogy konkrétan ez a táp s alaplap melyik?

2013. aug. 25. 00:50
 34/44 anonim ***** válasza:
100%
A RAM is így van...LEHET, hogy majd ki fogsz használni 8GB-t, de jelenleg jó eséllyel a 4GB-t sem léped túl...lágalábbis átlag felhasználás és játék terén könnyen így lehet. Nekem már 1 éve 8GB memó van a gépembe (akor olcsó volt) és a komolyabb/szebb játékokat általában kipróbálom és figyelem az erőforrás kihasználtságot is...nem nagyon szoktam játék közben 3,5GB fölé menni a teljes fizikai memória használatot. A RAM később is bővíthető, ha kevésnek bizonyul, ez miatt biztosan nem vennék gyengébb videokártyát vagy tápot. Elhiszem, hogy nagyon jól hangzik a 8GB RAM, de nem a látszatra kell gyúrni, hanem a valós értékekre...amit itt ajánlunk az nem kitolás, hanem egy ésszerűbb nézőpont.
2013. aug. 25. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 A kérdező kommentje:
nem a videokarin akarok sporolni. ép azért gyengébb a táp h a kari menjen
2013. aug. 25. 09:33
 36/44 A kérdező kommentje:
az a baj h a 4 giga messze nem elég. ha 2-3 programot futatt az ember akkor még a 8 is kevés.
2013. aug. 26. 21:09
 37/44 anonim ***** válasza:

"az a baj h a 4 giga messze nem elég. ha 2-3 programot futatt az ember akkor még a 8 is kevés."


Ez meg honnan jött? Csak mert 2009 elejétől 2012 közepéig 4GB RAM-t használtam és most egy éve 8GB-t. Nem sűrűn látom a memória kihasználtságot túllépni a 4GB-on felül...játékok közben pláne. Azt viszont észrevettem, hogy a Win7 a sok memór láttán jobban kiterpeszkedett azaz 4GB mellett alapon 1,5GB-t harapot ki, most meg alapból majdnem 2GB-t megeszik...igaz szükség esetén a rendszer vissza tudja húzni magát 1GB körüli igényre.


Most annyit tettem, hogy megnyitottam a következő alkalmazásokat:


Chrome böngésző, 4 ablakkal és Angry Birds játékkal

Explorer, 5 ablakkal

Winamp egy netes rádió adóval

VLC egy 720p filmmel

Reason zeneszerkesztő a demo track-kel

uTorrent 156 megosztással

Egy Word dokumentum

Egy excel dokumentum

Két nagyobb PDF fájl

Skype

Gimp 2.6 (képszerkesztés közben)

Stone Giant DX11 benchmark (ablakban futva)

és persze a háttérben van Steam, AVG, Teamviewer stb


...és most tartok 3910MB kihasználtságnál!!! Ha a 8GB-t szeretném kihasználni, annak nagyon neki kéne feszülnöm vagy spéci alkalmazásokat is be kéne vetnem (komolyabb fotoshop/videoszekesztős munka és esetleg egy kis virtualizálás)...

2013. aug. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:
nekünk gyakran 7.9 gigán van. utána nézek mi a pontos háttér. amit most gondolok az az hogy ha nincs RAM akkor a winyót használja s lassabb, ha van elég RAM akkor meg gyorsabb a rendszer.
2013. aug. 27. 07:58
 39/44 anonim ***** válasza:

Rámentem a 8GB kihasználására. Ehhez mondjuk kellett a Crysis 3, a Skyrim és a Stone Giant együttes elindítása illetve még számos apró alkalmazás. Ezért is szoktam mondani, hogy átlag felhasználásra és játékra nem kell még 8GB RAM...ha majd kell, akkor lehet bővíteni. Nyilván vannak olyan felhasználási területek, ahol jól jöhet a 8GB, de ez a felhasználók igen nagy többségét nem nagyon érinti. A 8GB mánia szvsz onnan származik, hogy tavaly olcsók voltak a modulok és így sokan vettek 8GB-t (ahogy Én is) illetve a készre szerelt gépeket és notebookokat is ezzel próbálták vonzóbbá tenni (olcsón telepakolták és nagy betűkkel hirdették, hogy 8GB RAM).

Szval ma reggel egy ilyet tudtam összehozni (van róla screenshot is):


Explorer - 5 ablak

Chrome - 8 ablak

Origin

Steam

Crysis 3 - tálcán (very high/high beállítások)

uTorrent

Reason - egy nagyobb méretű Demo track-kel

3x Excel dokumontum

1 Word Dokumentum

VLC - 720p film lejátszása

Skype

AVG antivirus

Deamon Tools

Jegyzettömb

Aida64

Live Mail levelező kliens

Movie Maker - 110MB-os saját videoval

Stone Giant DX11 benchmark

Sound Forge - 32MB-os Audio fájllal

CPU-Z és GPU-Z

Winamp

Webkamere szoftver (720p capture módban)

Skyrim - tálcán (ultra beállítások)

Fraps

Feladatkezelő

AMD Overdrive

Paint - 1680x1050 screenshottal


RAM kihasználtság: 7,15GB

2013. aug. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 A kérdező kommentje:

mondjuk a fiam messze nem átlagosan használja.

bf3 full grafikán s látja a rendszer 60%-ot fut ugyhogy beállit a hátterben renderelést másodprioritással.


mondanom se kell a gép langyos levegőt fuj ki magából.

a szobájában mindig jó néhány fokkal melegebb van.

szeret szaunázzni.

2013. aug. 27. 11:01
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!