Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az alábbi három laptop közül...

CMV kérdése:

Az alábbi három laptop közül melyiket vennétek?

Figyelt kérdés

Főképp a márkákkal kapcsolatos tapasztalatok érdekelnének, tehát ha szeret elromlani, akkor azt inkább kihúznám a listáról.

[link]

[link]

[link]

Szóba jöhet memóriacsere vagy SSD upgrade, ha épp az lenne a gyenge pont.



2013. aug. 24. 21:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Én a Dell-t, mert a HP fényes felülete halálra idegesítene, a Toshiba meg egyszerűen nem bejövős.
2013. aug. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én a Dell-t választanám egy SSD-vel bővítve, esetleg még a Toshiba is szóba jöhetne fekete színben vagy szürkében.
2013. aug. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A HP kiesett, kihasználatlanul maradna a CPU. Nálam az érvek pro és kontra:

Dell:

+ 8 GB RAM

+ 6 órás akksiidő

- A Dell laptopjairól eddig csak rosszat hallottam (gyakran elromlik, zsanérproblémái vannak, stb.), nem tudom, ebből mennyi igaz, de nem akarom a saját bőrömön tapasztalni

- Kicsit gyengébb proci


Toshiba:

+ Valamivel olcsóbb, és jobban néz ki (másodlagos szempont)

+ Erősebb proci

+ Általam jobban és megbizhatóbbnak ismert márkanév

- Kevesebb RAM (a bővités körülményes, mert a bentlévő 2 db 2 gigás helyett vennem kell 2 db 4 gigásat)

- Gyengébb akksi


Szóval egyértelműen a Dell lenne, hogyha tudnám, mennyire megbizható márka.

2013. aug. 24. 23:02
 4/8 A kérdező kommentje:
Viszont az árkülönbségből meg meg tudom oldani a RAM-bővitést 6 gigára; egy dolog marad, amit nem lehet kikerülni, az akksiidő, de azt a másfél óra különbséget le tudom nyelni. Nálam eddig a Toshiba vezet, de nem tudok egyértelműen dönteni.
2013. aug. 24. 23:10
 5/8 anonim ***** válasza:

Sztem a dell nem rizikósabb márka, mint a tosi. Ha nem fontos az erősebb vga, akkor válaszd a tosit.

Nemtom, mire kell neked 6giga ram, de általános használatra elég a 4giga, főleg, hogy a vga dedikált, és így saját vramja van, nem pedig a 4gigából nyúl le. +4giga ram ~10eFt.

2013. aug. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
El tudom adni a kivett 2 gigás modult, azzal lecsökkennek a költségek. Szeretnék kicsit komolyabb gépigényű játékokkal is játszani rajta (Fifa 13, később 14 vagy Far Cry 3 konkrétan), Windows 7-en (ami önmagában is falja a RAM-ot), ezért maximalizálom, amit tudok, úgyis a VGA lesz a szűk keresztmetszet (hasonló árkategóriában lényegesen jobb VGA-val nem találtam laptopot). Köszönöm szépen a válaszokat, még mérlegelek.
2013. aug. 25. 00:24
 7/8 anonim ***** válasza:

Sztem amelyik játéknak nem elég a 4giga ramod, annak a vgad sem fog már elég lenni...


Esetleg ezt megfontolhatnád, ha már a dell is kb. ennyibe kerül:

[link]

Hasonló proci, nagyobb vinyó, jobb vga + az asus nekem szimpibb.

2013. aug. 25. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Miért jobb a vga? A [link] szerint a videókártyák benchmarkjai:

Dellről nincs infő, picit jobb, mint a Toshibáé

Toshiba: 834

Asus: 412

2013. aug. 25. 10:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!