Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elkezdtem összerakni egy...

Elkezdtem összerakni egy Gamer gépet, de a csatlakozóknál, a kábelezésnél elakadtam. Mit hova kell kötni, illetve eddig jól raktam össze? (többi lennt)

Figyelt kérdés

Minden bent van, viszont mi előtt a kábelezésre térek, még szeretnék egy-kettőt kérdezni:

(Gép adatai:

Asus M5A97 EVO R2.0 alaplap

AMD FX-6300 processzor

Cooler Master HyperX 212 EVO hűtő

Gigabyte (AMD Radeon) HD 7970 OC VGA kártya

1 TB HDD

Sharkoon 2in1 kék neoncső

+ 1 Cooler Master kék LED rendszerventi

FSP Raider 550 táp

Zalman Z9 Plus ház)


Itt vannak képek a gép belsejéről, hogy könnyebben tudjatok válaszolni:



1. Hogy kell a tápot berakni alsótápos házba? A ventije van alul, vagy felül? (mert mindkét részről láttam már képeket) FSP Raider 550-em van, úgy tettem be, hogy a venti alul van. Oké az úgy?


2. A processzorra tettem pasztát, feltettem nagy nehezen a procihűtőt, rögzítés után viszont kicsit elcsúszott (kb 2mm-t), az nem probléma?


3. A procihűtőre a vnetit melyik irányba érdemes felszerelni, balra vagy jobb ra (balra egyből egy másik ventibe ütközne, ezért jobbra szereltem)


4. A VGA ventijei lefelé néznek, és kb 2 cm van a venti és a táp között? Nem lesz gond a hűtéssel, hogy szűkös a hely?



ÉS a kábelezés kérdések:


5. A ventihez van ilyen, ez hova kell kötni?


[link]



6. A gépházhoz adtak egy 4+4 pines, és 8 pines kábelt, és nem tudom mi az! A Zalman Z9 Plus könyv szerint CPU 12V Extension Cable. Ez mi? Hova kell kötni?


7. A sok kis tűs kábeleket amik a házhoz vannak (LED, Power, Reset gomb, stb, stb) azokat nem nagyon tudom a +, - hova, stb, ha elrontanám lehet nagyobb gond?



És végül is hűtés, rendszerventis kérdés:


8. A hűtést úgy gondoltam, hogy elül lesz 1 14-es venti ami keresztbe hűti a háza (apropó, 9.kérdés: ehhez csak ilyen 3 "tűs" kábel van, ezt hova kell kötni az alaplapon, valahova a CPU fan mellé? Mert ott vannak hasonlóak!)

Na szóval visszatérve a hűtésre: A 14-es venti keresztbe hűti a házat, 1 lesz fent, és hátul, ami kifújja a meleg levegőt (ugye az fújja ki?), és egy lesz alul, ami rögötön a VGA alatt van (mint írtam feljebb a VGA-t a lejebbi foglalatba tettem, majdnem hozzáér a ventije a táphoz), és ez az alsó hűti a VGA-t, a VGA-ból ami kijön meleg leveegő az oldalra fog menni, és egyenesen ki a házból, mert recés a ház oldala pont azon a részen. És egyet terveztem még a rács alá is ami oldalt hűti keresztbe a házat. Naggyából így terveztem a ház hűtését. Vélemények?


Előre is köszönöm a 9 kérdésre a választ, nagyon örülnék, ha minél hosszabb, minél több infót le tudnátok írni, mert jelenleg nem tudom összekötni a kábeleket :D

De a kérdésekre is várom külön a válaszokat, mert ezek se hagynak nyugodni!


Szóval várom a válaszokat a 9 kérdésre, és előre is nagyon szépen köszönöm mindenkitől, aki hosszú, kifejtős kommentet ír! TERMÉSZETESEN ZÖLD KÉZ JÁR ÉRTE! :)


Várok minél több választ! :)


2013. aug. 24. 01:28
 1/6 anonim ***** válasza:
17%
Összeszerelve kellett vna megrendelned...
2013. aug. 24. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
23%

alsótápos házban a táp ventilátorának felfelé kéne néznie, hiszen lefelé nem tudja hová elvezetni a hőt. Viszont, ahogy irtad, ott egy videókártya, ami szintén meleg levegőt fúj. Szóval magyarán szóval beszoptad. A VGA ventilátora alatt kellene legalább 5-10 centi hely, hogy a levegő áramolni tudjon.


A processzorhűtőnek, ha nem merőleges az alaplapra, akkor olyan irányban kell állnia, amerre a legkönnyebben áramlik a levegő.

2013. aug. 24. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Rakd össze asztalon rögzítsd azt csá :D
2013. aug. 24. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%

A táp nyugodtann mehet lefelé is, főleg ha olyan közel van hozzá egy videokártya, bár nem vágom, hogy miért (nálam sok hely maradt közöttük). Szerintem nem a táp feladata szellőztetni a házat, így ha vannak rendes rendszerhűtőid, akkor a tápnak elég ha csak magát hűti! Nálam pl a ház alján direkt van egy porszűrő, hogy ha lentről szív a táp, akkor nem szívja fel a "földről" a port...(Silencio 550)

A proci hűtője általában a memória felé néz, mert akkor fújja hátra (jó esetben a hátső kifújó ventire) a levegőt. Alsó tápos házban nézhet a hűtő a videokártya felé is, főleg ha van a ház tetején is venti. Ezek persze torony hűtőkre értendők.

A procin a hűtő picit tud csúszkálni...az, hogy hogy áll a sapkán 1-2mm-rel előrébb vagy hátrébb sokat nem számít...nagyjából legyen középen!

A CPU 12V kábel lehet 4 vagy 8 pines és az alaplapra kell dugni a tápból!

A ventik kábelét lehet általában az alaplapi 3 vagy 4 tűs csatikra is kötni vagy a tápon lévő molex-re, ha van ilyen átalakító, mint a képen látható.

Az alaplapi kábelek felhelyezéséről van segítség az alaplap kézikönyvében. Az Asus ad is a laphoz egy kis adaptert, hogy könnyebb legyen dugdosni.

Egyelőre ennyire volt időm. :)

2013. aug. 24. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
62%

Vissza startvonalra.

Először vedd elő az alaplapod kézikönyvét.

Azután a házhoz kapott prospektust, valamint a hűtőét is.


1. Először a processzorhűtőt (és a processzort) szereld az alaplapra http://www.youtube.com/watch?v=QSltsAMIoAs

Ha ezzel megvagy, az egészet egyben rakd be a házba.

2. A ventilátor alapesetben a hűtőbordába nyomja bele a levegőt és nem onnan szívja ki, de akkor sincs nagy baj, ha fordítva kötöd be, csak nem annyira hatékony a dolog.

3. A ház elejére beszerelt ventilátor pont oda fogja fújni a friss levegőt, ahol a tápnak és a videokártyának szüksége lesz rá.

4. A két tápkábelt azért kaptad a házhoz, mert a Zalmannál gondoltak azokra az agysebészekre is, akik alsótápos házhoz felsőtáposhoz való tápegységet vettek. Azok csak hosszabbítók. Alapesetben nem lesz rá szükséged. van a tápegységen is olyan csatlakozó ami neked kell. (Bekötés kézikönyv 1-40)

5. Az alaplap kézikönyvében képekkel illusztrálva le van írva, hogy hova, és hogyan kell a frontpanel kistűs kábeleit bekötni. Mindenre rá van írva, hogy micsoda. Ugyanígy az alaplapra is. Ha elrontod, max nem fogod tudni elindítani a műszert. (kézikönyv 1-41)

6. Az alaplapodon 3 db rendszerhűtőhöz van konnektor. A nevük "Cha_fan" (kézikönyv 1-38) Ennyi ventilátor elég is. De ha neked az a szíved álma, hogy mindenhova ventilátort rakj ahol hely van neekik, akkor használhatod a táp molex csatlakozóit és azt az adaptert, amit kaptál. De vehetsz egy ventilátorszabályozó frontpanelt is.

2013. aug. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
70%

1.

Lefele legyen a venti


2.

Nem ártana levenni,újrakenni,és ismét felrakni


3.

Úgy legyen rajta a venti,hogy lehetőség szerint kifújja a házból a meleget.


4.

Nem lesz gond,de abba a PCI slotba tetted a VGA-t,amibe az alaplap kézikönyve javasolja?


5.

Azzal a kábellel lehet a tápra kötni a ventit,ha nincs már szabad tüske az alaplapon


6.

Nem kell vele foglalkozni,van a tápodon olyan kábel.


7.

Azokról van egy ábra az alaplap kézikönyvében.

A LED-eknek baj,ha fordítva kötöd be őket,a reset,illetve power gombnak nem.


Többit nincs erőm elolvasni.

2013. aug. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!