Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy laptop lcd paneljából...

Egy laptop lcd paneljából tudok monitort csinálni?

Figyelt kérdés
Van egy működésképtelen laptopom, és szeretném megmenteni amit lehet. Ha kiveszem a panelt, mi szükséges ahhoz, hogy sikerüljön fali monitort készíteni az asztali számítógéphez?

2013. aug. 21. 23:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát, én amit egyszer szétszedtem laptop, ott 2 csatlakozó volt, egy tápcsati és egy másik amelyik a vga kábel volt tulajdonképpen.


Lényegében ezt a két csatlakozó kellene valahogy úgy átalakítani, hogy rá lehessen kötni hálózatra, és dvi vagy vga csatlakozóval egy videókártyára. Ehhez mondjuk tudni kellene hány volt, milyen feszültség kell a kijelzőnek, a ki-be kapcsoló mechanizmust is meg kellene oldani. Plusz nem tudom mennyire átalakítható mondjuk egy dvi kimenetre a laptop csatlakozója, lehet hogy komolyabb átalakító beiktatása lenne szükséges.

2013. aug. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sőt, hülyeséget beszélek, csak egy csati van az LVDS csatlakozós, elvileg ehhez lehet átalakító egység lvds-dvi vagy lvds-vga néven keresgélj.
2013. aug. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=jclTvlW_cvk


Ehhez hasonlóra gondolok, bár hogy ez pontosan hogy működik, és mennyire kompatibilis egyes laptop kijelzőkkel azt nem tudom.


Bár lehet egyszerűbb, és biztosabb eladni alkatrésznek és venni egy rendes monitort.

2013. aug. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!