Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi blokkolhatja a CD/DVD ROM-ot?

Mi blokkolhatja a CD/DVD ROM-ot?

Figyelt kérdés

Két hetes Lenovo G580-asom van, benne egy PLDS DVD-RW DS8A9SH SCSI CD/DVD ROM. Gyárilag kaptam a laptophoz a drivereket tartalmazó CD-t, amiről mindent szépen fel is telepítettem. Aztán egyszer csak nem akarta olvasni se a CD-t, se a DVD-t. A gép hibát nem jelzett, sőt, látta az olvasót, a driverre sem írt ki frissítést, mégis visszavittem. Ott bebootolt a fazon egy XP-s lemezt, tökéletesen olvasta, de azért kicserélte az olvasót. Ott kipróbáltuk, ment. Most ugyanez a hiba: betettem egy DVD-t, CD-vel is próbálkoztam, elindul, olvasná, "kiadja a hangot", de nem történik semmi. A gép hibát nem jelez, driver remek, olvasót látja. A boltos fazon azt mondta, hogy valami program blokkolhatja esetleg. Vírusom nincs, kémprogim nincs.

Valakinek valami ötlete, hogy mi lehet gond? Köszönöm!



2013. aug. 21. 18:34
 1/10 levis56 ***** válasza:
Ha újra telepíted a rendszert akkor már semmi sem blokkolhatja inkább csinálj vírusírtást és az idegen programokat töröld a programok közül.Ha még mindig fenn áll a probléma az is lehetséges hogy a meghajtó nem ismeri fel egyes cd dvd lemezeket általában a +R+RW tipust,próbálkozz másfajta lemezekkel amit visz azt kell használni a későbbiekben.
2013. aug. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ahogy megvettük, akkor tettük rá a Win 7-et (32 bit Ultimate). Idegen progi nincs, csak az a pár, amit használok, azokkal sem települt semmi (itt már szokták írni, hogy "nem kell össze-vissza kattintgatni telepítésnél"). Vírusirtást csináltam, Spybotot is futtattam. Azért nem értem, mert a végén már maga a driver-es CD-t sem akarta olvasni. Akkor mégis újra kell tennem? :/

Esetleg az a hiba fenn állhat, hogy Driver Genius-szal rákerestem a driverek frissebb kiadásaira és azokat telepítettem? Inkább hanyagoljam ezt?

2013. aug. 24. 10:33
 3/10 levis56 ***** válasza:

A legtisztább telepítsd újra de ha akkor is csinálja akkor másik telepítő lemezt próbálj és itt van egy ingyenes driver kereső progi tedd fel ez kikeresi a gépnek és az op rendszernek megfelelő illesztőket,csak telepítened kell.

[link]

2013. aug. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jól van, köszi, ezt most felteszem, megnéztem miket talál. Még az jutott eszembe, hogy mikor tettem fel a drivereket, akkor mindenből több is volt, de igazából nem tudom, hogy melyiket kéne feltenni, így mindent, ami volt, telepítettem. Pl. wlan-nál volt atheros, broadcom meg intel. A gépen vannak inteles cuccok, de a manus a boltban azt mondta, hogy Lenovohoz úgy tudja Atheros tartozik. Na, úgyhogy most minden fent van a CD-ről, ami csak volt. Gyártó honlapján sem tudtam megnézni, hogy konkrétan melyik kell, mert ott is mindet le lehet tölteni. Még talán ez lehet, ami bekavar, hogy mindent feltettem? :/
2013. aug. 24. 13:31
 5/10 levis56 ***** válasza:
Az Drivereasy a gépnek és az op rendszerednek megfelelőt keresi ki más dolgod nincs mint telepíteni őket.
2013. aug. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 levis56 ***** válasza:
Egyszerre több fajta dríver üti egymást,ha nem jó az egyík előbb le kel szedni rosszat és utána fel az újat,ez olyan mintha két három op rendszert telepítenél és mind a három egyszerre menne, zagyvaság és nem is működne.
2013. aug. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ebben tudnál segíteni, hogy mit jelentenek? :/ Mert itt is látok többféle gyártói cuccot, csak ennyire már nem értek hozzá.

[link]

2013. aug. 24. 14:15
 8/10 levis56 ***** válasza:
Kattints a vizsgálat menüre>scan now>illesztőprogramok letöltése,magától megcsinál mindent igaz sokáig fog tartani de ingyenesben nincs más progi,
2013. aug. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 levis56 ***** válasza:
Amit küldtél linket azon a géped hardvereinek felsorolása van ezekhez keresi meg az illesztőprogramokat de magyarul van nem is lehet félreérteni.
2013. aug. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Driverek megvannak, ebből csak újratevés lesz, de ha utána sem akarja olvasni a CD-ket, DVD-ket, akkor nem tudom, mi baja lesz :(
2013. aug. 24. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!