Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért laggol néhány játék,...

Miért laggol néhány játék, mikor nem kéne? (többi lent)!

Figyelt kérdés

Tehát van HD7870 vga + athlon x4 750k + 8gb ram.


Batman Arkham city-t extreme beálításokkal kellene hogy vigye, de mediumon is csak 26-35, olyakor 40 fps-em van.


Így vagyok szinte a többi játékkal is.


Bioshock Infinite elvárt rendszerigénye is megvan de olykor az is laggol. 60+ fps van de szinte minden percben lemegy egy kicsit 25 fps-re.


Én arra gyanakszom, h a proci nem nagyon hajtja ki a vga-t. Lehet ez?


(drivereket frissítettem)


Előre köszi! :)



2013. aug. 20. 17:40
 1/6 Teno ***** válasza:
Esetleg valamelyik hardvered túlmelegszik
2013. aug. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Játék közben CPU szokott 54-56C lenni :/

Az lehet a baj?

2013. aug. 20. 17:58
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Hát a procinál van jobb is, de nem erre gyanakszom. Ha csak úgy ihaj csuhaj felvágod maxra a grafikát, az néha irreális/ésszerűtlen beállításokat eredményez. Pl 8x vagy több élsimítás nagyon szép meg, minden, de burtálisan megvágja teljesítményt. Azt mondom, hogy 4x élsimításnál sosem kell több, de gyakran 2x is elég. Hasonlóképp a motion blur vagy a nagyon magasra húzott árnyék-beállíások is nagyon szépek lehetnek, de gyakran erősen a teljesítmény rovására mennek.

A proci 4 magos, tehát annyira azért nem fogja vissza, de persze lehet benne valami. A lényeg, hogy érdemes, ahol csak lehet, egyedileg beállítani a grafikát. Az ultra/max beállítások úgy vannak belőve általában, hogy a legszebb képet produkálják és ez gyakran nem a legjátszhatóbb is egyben. Azt is nézd meg, hogy a Catalyst nem erőltet-e esetleg rá plusz élsimítást/anizotróp szűrést a játékokra.

2013. aug. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem, gyári hűtővel az teljesen normális hőmérséklet.
2013. aug. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát akkor valószínű.

Csak leginkább azzal lenne problémám, hogy néztem teszteket, és mindenhol meg volt az a bizonyos fps, ami nekem nem.

De még ha meg is van, akkor nagyon gyakran leesik az fps..


Azért pacsi. +

2013. aug. 20. 19:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ott lehet más. Nekem ugyanez a párosítás (csak éppen 4GB ram-mal) viszi nagyobb pályákon a BF3-at High beállításoknál tökéletesen élvezhetően, 64-48 játékos mellett.
2013. aug. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!