Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 3,5"-es merevlemezekhez...

3,5"-es merevlemezekhez szeretnék ventilátort venni. Számít-e, hogy SATA-s vagy PATA-s?

Figyelt kérdés
Alapból úgy gondoltam, csak arra kell figyelnem, hogy 3,5"-es legyen, de amikor angol nyelvű oldalon megláttam, hogy "...For SATA 3.5 Hard Disk Drive", akkor elbizonytalanodtam.

2013. aug. 18. 22:13
 1/7 P.O.C. ***** válasza:
Ugyan ott vannak a csavarhelyek, csak pár oldalon túlspirázzák a dolgot.
2013. aug. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen hűtő. Régebben láttam komplett kereteket, ahol a ventik tápellátását a HDD-k tápcsatlakozójának "megcsapolásával" oldották meg. Na, ott fontos, hogy melyikről van szó, egyéb esetben nem.
2013. aug. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Teno ***** válasza:
Ha ajánlhatok hűtőt: [link]
2013. aug. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 pinkpancser ***** válasza:

Annyiban számít, hogy a hűtők általában molex tápcsatival vannak. Ha IDE vinyóhoz teszed akkor már ott is a táp, SATA vinyóknál pedig keresned kell szabad csatlakozót. Viszont van olyan is, ami SATA tápcsatlakozóval van.

[link]

[link]

2013. aug. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm szépen a hozzászólását, ajánlását. Pinkpancser második belinkelt képéhez hasonló ventilátoron gondolkodom. A molex csatlakozóval kapcsolatban még azt kérdezném meg, hogy az ilyeneknek az egyik csatija male a másik meg female, ugye? Mindegy, hogy melyik meg a táp felé?

A kép alapján a ventilátorok csavarral rögzítettek, tehát elvben meg lehet őket fordítani. Érdemes? (CPU-hűtőnél is szív, nem fúj ... )

2013. aug. 19. 12:32
 6/7 pinkpancser ***** válasza:
Táp felé az megy amit be tudsz dugni. Ha erős vagy akkor mehet csak a másik :) Megfordítani meg nem érdemes, mert akkor nem biztos, hogy jól el tudod vezetni a vezetéket. Én még annyit csináltam, hogy átkötöttem az 5V-os ágra (de meg kell nézni, hogy induljon a venti!), így semmi hangja nincs még 3 év után sem, és hűt annyit amennyit kell. 12V-on kb 1 fok volt a különbség. Ja és kínából jött 1,5 dollárért :)
2013. aug. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 pinkpancser ***** válasza:
Ja és ha ilyet használsz, nem árt néha szétszedni és kifújni a port az alkatrészekről, mert rontja a hűtés hatásfokát.
2013. aug. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!